Loading...

Mardin’De Yeşillendirme Çalışmaları Devam Ediyor

Türkiye 14 Mart 2018 17:09
Videoyu Aç Mardin’De Yeşillendirme Çalışmaları Devam Ediyor
A
a

Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Ve Kontrol Daire Başkanlığı Tarafından, Şehrin Önemli Ulaşım Ağlarından Biri Olan Mardin Kızıltepe Protokol Yolu Üzerinde Bulanan Kavşaklara Lale Çiçekleri Ekildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından, şehrin önemli ulaşım ağlarından biri olan Mardin Kızıltepe Protokol Yolu üzerinde bulanan kavşaklara lale çiçekleri ekildi.
Mardin’de yürütülen yeşillendirme çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirten Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin her yerine dokunuyoruz. Şehrimizde büyük bir eksiklik olarak gördüğümüz yeşil alan sorununu ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı mesai arkadaşlarımla birlikte hızla devam ettiriyoruz. Kamor Yaşam Alanı’nı yeniden inşa ederek vatandaşlarımızın vakitlerini hoş bir şekilde geçirecekleri alana dönüştürüyoruz. Türkmen Geçidi ve Protokol Yoluna kazandırdığımız çalışmalar ile şehrin girişleri yeni görünümüne kavuştu. Türkmen Geçidindeki yeşillendirme çalışmamız şehre yeni bir soluk olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürüttüğümüz proje kapsamında 16 kilometre uzunluğundaki Protokol Yolu orta refüje 90 bin metrekare çimin yanı sıra çınar, oya, palmiye, manolyadan oluşan yaklaşık 5 bin fidan dikildi. Protokol yolu kenarlarına ise 100 bin adet küçük fidanın yanı sıra orta refüjlere ise 80 bin lale dikildi. Laleler orta refüjlere farklı bir görünüm kattı. Şehre gelen misafirlerimize görsel şölen sunuyor” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat