Marmarabirlik'ten 25 bin öğrenciye zeytin

Bursa 25 Kasım 2016 16:27
Videoyu Aç Marmarabirlik'ten 25 bin öğrenciye zeytin
A
a

Marmarabirlik, 25 bin öğrenciye Pepe ambalajlı zeytin dağıttı.

Gelecek nesillere zeytin tüketimi alışkanlığı kazandırmak amacıyla 8 kooperatif bölgesinde yer alan okullarda, 25 bin öğrenciye Pepe ambalajlı zeytin dağıtımı yaptıklarını belirten Marmara Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Amacımız çocuklara zeytini sevdirmek” dedi.
“ZEYTİN SAĞLIKTIR"
Marmara Birlik tarafından “Zeytin Sağlıktır" sloganıyla ana, ilk ve ortaokullarda gerçekleşen etkinlik kapsamında, 8 kooperatif bölgesinde 25 bin öğrenciye zeytin dağıtımı yapıldı. Proje kapsamında, İznik Kooperatifi bölgesinde yer alan İznik, Alparslan,  Kılıçarslan, Çakırca, Elbeyli İlkokul ve Ortaokullarındaki öğrencilere de Pepe temalı zeytin hediye edildi. İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İlçe  Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci ve Kooperatif Başkanı Ergün Sürücü'nün katılımlarıyla  gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere zeytin tüketiminin önemi anlatıldı.
ZEYTİN TÜKETMEYE TEŞVİK
Etkinliğe katılan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Marmarabirlik olarak hedefimiz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize zeytin tüketimi alışkanlığını kazandırmak ve ülkemizdeki zeytin tüketimini artırmaktır. Bu konuda tüm anne babalara da çocuklarını zeytin tüketmeye teşvik etmeleri için çağrıda bulunmak istiyorum” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat