MBB darbeye karşı tek yumruk

Türkiye 1 Ekim 2016 18:53
Videoyu Aç MBB darbeye karşı tek yumruk
A
a

Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) 2016 yılı son meclis toplantısı İstanbul’da yapıldı.

MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, birlikte yaşamanın kıymetini 15 Temmuz’dan sonra bir kez daha idrak ettiklerini belirterek, bu bağı güçlendirmek için üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını söyledi.
MBB’de bu yılın son meclisi Conrad Otel’de toplandı. Birlik olarak toplanabilmeyi 15 Temmuz şehitlerine ve Türk milletinin fedakar mücadelesine borçlu olduklarını söyleyen Başkan Recep Altepe, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin ‘haysiyetli hayat uğruna’ habis bir belayı başından def ettiğini belirtti. 15 Temmuz şehitlerinin ‘Birlikte Türkiye’ uğruna hiçbir tank ve tüfeğin, uçağın Türk milletini bölemeyeceğini ispatladığını ve Şehitler Tepesi’nin boş olmadığını dost ile düşman herkese gösterdiğini vurgulayan Recep Altepe, bu hakikate hep birlikte sahip çıkacaklarını anlattı.
Günün birlik olma günü olduğunu belirten ve ortak değerlerle karılan vatan harcının tüm çatlakları kapatacağına inandığını tekrarlayan Altepe, “Birlikte yaşama kültürünün kıymetini 15 Temmuz’dan sonra bir kez daha idrak ettik. Artık bu bağı güçlendirmek için üzerimize düşen ne varsa yapmak gerek. Birbirimize karşı atacağımız her küçük bir adım, uzun bir yolculuğun mihenk taşı olabilir” diye konuştu.

BÜTÇE 13.5 MİLYON
Toplantıda, birliğin 2017 tahmini gider bütçesi de alınan kararlar arasına eklendi. MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, birliğin 2017 yılı bütçesi için toplam 13 milyon 500 bin TL’lik gider öngörüldüğünü ifade etti. Gider bütçesine gelirler karşılık gösterilmek suretiyle bütçe denkliğinin sağlandığını belirten Altepe, giderlerin yüzde 12’sinin ‘personel’, yüzde 67’sinin ‘eğitim’, yüzde 9’unun ise ‘yedek ödenek’ kalemlerinden oluştuğunu söyledi. Gider bütçesinin geriye kalan yüzde 12’lik bölümünü elektrik, su, yakacak, akaryakıt ve kırtasiye gibi tüketime yönelik mutat kalemlerin oluşturduğunu vurgulayan Recep Altepe, gelirlerin yüzde 20’sinin ‘hizmet gelirleri’ kaleminden, kalan tamamının ise üye belediyelerin katılım payı ile diğer gelirlerden sağlandığını anlattı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat