MER-PA yeni haliyle hizmette

Bursa 17 Kasım 2016 14:41
Videoyu Aç MER-PA yeni haliyle hizmette
A
a

Bursa'nın İnegöl ilçesinde geçen kış kar sebebiyle çatısı çöken MERPA tekrar hizmete başladı.

Büyükşehir ve İnegöl belediyeleri işbirliğiyle yeniden yapılan MERPA, kurulan sebze ve meyve pazarı ile hizmete başladı. İnegöl Belediye Başkanı Başkan Aktaş, pazarın 10 milyon liraya mal olduğunu ifade ederek, “Ekim 2015’te temelini attığımız 13 bin metrekareden oluşan ana ana pazar yerini Büyükşehir, Aralık 2015’te temelini attığımız köylü pazarı ve katlı otoparkın yapımını ise biz üstlendik.
“BELEDİYEMİZE MALİYETİ YAKLAŞIK 4 MİLYON LİRADIR"
Köylü pazarı ve katlı otoparkın 3 bin 166  metrekarelik zemin katında 517 adet tezgâh kapasiteli pazar alanı, 2 bin 754 metrekarelik 1. katta 93 araç kapasiteli kapalı otopark,  2 bin 754 metrekarelik 2. katında 93 araç kapasiteli kapalı otopark ve 2 bin 754 metrekarelik çatı katında ise 93 araç kapasiteli kapalı otopark bulunuyor. 3 katta toplam 279 araçlık otopark mevcut. 100 adet da cep otopark yapıldı. İlçe halkımız alışverişlerini yaparken bu otoparklardan yararlanabilecek. Mer-Pa dediğimiz merkez pazar yeri yaklaşık 10 milyon TL’ye mal oldu. Köylü pazarı ve katlı otopark bölümü de belediyemize maliyeti yaklaşık 4 milyon liradır" diye bilgi verdi
“İLÇE HALKIMIZ DAHA RAHAT ALIŞVERİŞ YAPABİLECEK”
Pazar yerinin hayırlı olmasını dileyen Alinur Aktaş, "Hem esnafımız kapalı ve rahat bir ortamda ürünlerini satışa sunabilecek, hem de ilçe halkımız daha rahat alışveriş yapabilecek. Böylece pazar dışında görüntü kirliliği, yol işgali ve trafik keşmekeşi son bulacak. Esnafın büyük kısmının aynı yerlerde kalması da sağlandı. Yer sahipleri ile sözleşmeler yapıldı. Hiçbir kimseye bu konuda mağduriyet yaşatılmadı. Ayrıca daha önce yazın sıcağından, kışın soğuğundan etkilenen köylü pazar esnafı da daha nezih bir mekana kavuştu" diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat