Meydana ilk adım

Bursa 7 Ekim 2016 19:59
Videoyu Aç Meydana ilk adım
A
a

Çalışmaları yerinde inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ağustos ayında başlattıkları çalışmaların hızla ilerlediğini belirtti. Burasıyla ilgili daha önceden bir çalışmaları olduğunu kaydeden Başkan Dündar, projenin Ulucami Caddesi’nden başlayarak meydana kadar olan caddeyi kapsadığını söyledi.

Bursa’nın en işlek yerlerinin başında gelen ve hain darbe girişimi sonrası adı, “15 Temmuz Demokrasi Meydanı” olarak değiştirilen Şehreküstü’nde başlatılan yenileme çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi alan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Geçtiğimiz Ağustos ayında başlattığımız çalışmalarımız hızlı bir şekilde ilerliyor. Ancak darbe girişimi nedeniyle çalışmamıza başlayamamıştık. 27 günlük nöbet sonrası buradaki çalışmalarımızı başlattık. Meydanın yenileme çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor” dedi. 
‘MEYDAN DÜZENLENİYOR’
AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık’ın da katıldığı incelemelerin ardından değerlendirme yapan Başkan Dündar, hazırlanan projenin, Ulucami Caddesi’nden başlayarak meydana kadar olan caddeyi kapsayan bir proje olduğunu söyledi. Başkan Mustafa Dündar, “Ulucami Caddesi Cephe Sağlıklaştırma projemizin devamı olan projemizle, meydan ve caddeyi düzenliyoruz. Şu anda inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Tamamlandığında, inşallah adına yakışır şekilde bir meydan ortaya çıkacak” diye konuştu.
‘BURSA’NIN KALBİNİN ATTIĞI MERKEZ’
Osmangazi’yi daha modern ve yaşanabilir bir şehir yapmak adına çok ciddi projeler hayata geçirdiklerini belirten Başkan Dündar, “İlçemiz, Bursa’nın kalbinin attığı merkez. Kayıtlı nüfusu 830 bin olsa da, gündüz nüfusu 1,5 milyonu aşıyor. Yani biz neredeyse tüm Bursa’ya hizmet veren bir ilçeyiz. Bu nedenle yeni yaşam alanları ile birlikte, mevcut alanların da yenilenmesi gerekiyor. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nın ardından, yine yaya ve araç trafiğinin en yoğun olduğu noktalardan biri olan Çekirge Meydanında da yenileme çalışması gerçekleştireceğiz. Bunun için ulusal düzeyde bir proje yarışması düzenledik. Bu yarışmada seçilecek en uygu proje, Çekirge Meydanını yeni bir görünüme kavuşturacak, yaya ve araç trafiğini rahatlatacak, bölgeye yeni bir kimlik katacak proje olacak” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat