Milli Görüş için Tek yol TBMM

Bursa 22 Eylül 2016 20:16
Videoyu Aç Milli Görüş için Tek yol TBMM
A
a

Erbakan Vakfı İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan, Genel Başkanları Dr. Fatih Erbakan'ın liderliğinde gecemizi gündüzümüze katıp Milli Görüşü TBMM çatısı altında görmeyi hedeflediklerini söyledi.

İlhan Baykan, düzenlediği basın toplantısında, Milli Görüş camiasının heyecanla beklediği sürece artık girmek üzere olduklarını bildirdi. Milli Görüş çizgisinden uzaklaşmış tüm kardeşlerini Erbakan Vakfı çatısı altında buluşmaya davet eden Baykan, basın toplantısında şu görüşleri dile getirdi:
“Ülkemizdeki son gelişmeleri, yaşananları, İslam aleminin durumunu, dünyanın yaşanan zulümlere sessiz kalışı gibi konular artık her kesin ve herkesimin malumu. Tüm bu zulümatın son bulmasının tek ve yegane yolu Milli Görüş'tür. Bugün camiamıza çok önemli bir çağrıda bulunacağız. Öncelikle hatırlatmak istiyoruz ki; bizim davamızda kimse kendisi için yaşamaz. Herkes kardeşi için yaşar. Menfaati öldürmenin en kolay yolu budur" düsturunu yeniden şiar edinerek kutlu bir yola çıkacağız.
YUVAMIZI TERK ETMEDİK
Derdimiz nedir? Davamız nedir? Niye biz bu yollardayız? Niye bu kadar üzerimize gelmelerine rağmen hala şu yuvayı neden terk etmedik? Bizim davamız hak davadır ve tek davadır. Yeryüzünde zulüm kalkıncaya kadar, adil bir düzen kuruluncaya kadar biz bu davanın yolundayız. Bu kutlu hareket, mensuplarıyla şereflenmez. Bunun altını çiziyorum çok önemli. Mensuplarıyla şereflenmez tam tersine mensuplarına şeref verir.
Ben yoksam dava da yok diyenler, daha en baştan kaybetmiş olanlardır. Ben olmazsam dava ilerleyemez diyen, davanın ruhunu özünü anlayamamıştır. Bu dava ancak benim ismimle ayakta kalabilir diyen kibir tuzağına düşmüştür. İstişareyi danışmayı ortak aklı dışlayan, bu kutlu davaya haksızlık etmiştir. Unutmayalım ki yüceler yücesinden iki talimat var. Birincisi, “emr'olunduğunuz gibi dosdoğru olun” ikincisi ise, “tüm işlerinizde istişare ediniz.”
MAKAM DAVASI OLMADI
Bu dava hiçbir zaman tarihin hiçbir döneminde, makam davası, rütbe paye davası olmamıştır. Bu dava şahsi hırsları kibri fitneyi ve nifakı kıskançlığı çelme takmayı başkasının kuyusunu kazmayı her zaman dışlamış bir davadır. Tarih davasına ihanet edenlerin nasıl onursuzca yok olup gittiğinin örnekleriyle doludur. Bizim dahi yakın tarihimiz davasına ihanet eden, kendisini seçen millete ihanet edip zillete düşen isimlere şahit olmuştur. İşte onları hiç kimse hatırlamıyor ve hatırlayamayacak. Onların iftiralarını kimse hatırlamıyor, hatırlamayacak.
Ne mutlu! Bütün gücü ile ve her türlü imkânı ile inandığı “Hak Yolda” çalışarak manen ve madden kalkınmış Yeniden Büyük Türkiye’nin kurulmasında, insanlığın özlediği medeniyetin tesisinde ve bütün insanların refah, saadet ve selamete ulaşmasında yorulmadan emeği geçenlere.
Şimdi son olarak çağrımız Milli Görüş çizgisinde yer alıp, Saadet Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi gibi çeşitli parti veya kuruluşların çatıları altında görev yapan, kendisini siyasetten veya hizmet noktalarından soyutlayan, uzaklaşan, uzaklaştırılan, görevlerinden alınan tüm kardeşlerimizi vakfımız çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz. İnşallah çok kısa bir zaman sonra Erbakan Vakfı olarak Muhterem Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ın liderliğinde gecemizi gündüzümüze katıp Milli Görüşü mecliste görmeyi hepimize Allah nasip etsin.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat