Minnetle anıyoruz

Türkiye 9 Kasım 2016 22:25
Videoyu Aç Minnetle anıyoruz
A
a

Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde her yıl daha da büyüyen bir özlemle anıyoruz.

Bugün 10 Kasım. Türkiye’nin büyük kurtarıcısı, devrimleriyle modern bir ülkenin temellerini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yıldönümü. “Beni görmek, behemehal beni görmek demek değildir” diyen Ulu Önder’e duyulan özlem, ona duyulan hasreti anlatabilmeye kelimeler yetersiz kalır.

SAYGIYLA ANIYORUZ

Düşman kuvvetlerinin işgal ettiği ülkesini kurtarabilmek için 19 Mayıs 1919’da başlattığı kurtuluş mücadelesini zaferle taçlandıran ve yönetim şeklinin cumhuriyet olduğunu dünyaya haykıran Atatürk, 10 Kasım 1938’de aramızdan ayrıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, bugün ölümünün 78. yılında bir kez daha özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Bugün saatler 9’u 5 geçe 81 il ve 919 ilçede bayraklar yarıya indirilecek ve afet sirenleri sarı ikaz durumunda iki dakika boyunca yankılanacak.

Vali Küçük: Hedefimizi Büyük Tutmalıyız

Vali İzzettin Küçük, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Ulu Önder’in bıraktığı emanetleri hatırdan çıkarmadan minnetle, şükranla, hasretle yad ettiğimizi belirtti. Ata’nın mirasına sonuna kadar sahip çıkacaklarını kaydeden Vali Küçük, “Bugün, Atatürk’ün yolundan giden bizlere düşen en büyük görev; yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır” dedi.

Bursa'da Ata Coşkusu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yıldönümü nedeniyle bugün(10 Kasım) Bursa’da çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Programlar, saat 09.05’te Atatürk Anıtı önünde başlayacak. Merkez ilçe belediyelerinin yanı sıra çeşitli kuruluşların organize ettiği programlarla Atatürk yad edilecek. Bir etkinlik de Ulucami’de düzenlenecek, öğle namazı sonrası Atatürk için mevlit okutulup ardından aşure ikramı yapılacak.
1000
icon
Hikmet alb 9 Kasım 2016 23:59

NE KADAR ANLAMLI BİR GÜN KEŞKE ONUN İLKELERİ VE ANLAYIŞI BÖYLE DEVAM ETSİN

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat