MIT değiştirilebilir görüntü üreten Kamerayı yaptı

Eğitim 8 Eylül 2016 21:25
Videoyu Aç MIT değiştirilebilir görüntü üreten Kamerayı yaptı
A
a

Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT), kullanıcıların videolar ile etkileşimde bulunabileceği bir çözüm geliştiriyor. Videolardaki görüntülerde değişiklik yapmak artık mümkün!

Kullanıcılar MIT'in yeni teknolojisi ile birlikte izledikleri görsel medyalardaki gerçek objeleri, hareket ettirebilecekler.

MIT'in sanal ortamdaki videolara gerçeklik katma kapsamındaki teknolojisi, kullanıcı-video arasında interaktif bir etkileşim deneyimi sunacak.
MIT'in, Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı (CSAIL) kapsamında meydana getirdiği çözüm ile kullanıcılar videolar üzerindeki gerçek görüntüleri hareket ettirebilecekler.
 
MIT yeni teknolojinin, bilgisayar ortamında hazırlanan görüntülerle, kullanıcı hareketlerin eş zamanlı olarak sisteme kaydederek, kullanıcıların video üzerinde hareket kabiliyetlerini meydana getirdiğini belirtiyor.
Yani, video üzerinde değişiklik yapmaya yönelik el hareketiniz anlık olarak sisteme kaydedilerek, video içerisine aktarılıyor. Bir nevi kullanıcılar videoda yer alıyorlar.
MIT News'teki haber söz konusu özelliğin, bilim-kurgu odaklı görüntüler olmak üzere, birçok video-filmde kullanılabileceğini dile getiriyor. Teknoloji ile birlikte isteğinize göre devam etmeyen bir filmde değişiklik meydana getirebileceksiniz.

MİT' in geliştirdiği yeni teknolojiyle izlenenler videolardaki hareketi tespit edilen nesneleri hareket ettirebilecekler.
MİT'in sanal ortamdaki videolara gerçeklik katma kapsamındaki teknolojisi, kullanıcı-video arasında interaktif bir etkileşim deneyimi sunacak.
MİT News İnternet Sayfasında yer alan habere göre, MIT Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı (CSAIL) nın geliştirdiği çözüm ile kullanıcılar kaydedilen videolar üzerindeki gerçek görüntüleri hareket ettirebilecekler.
 
MİT yeni teknolojinin, bilgisayar ortamında hazırlanan görüntülerle, kullanıcı hareketlerin eş zamanlı olarak sisteme kaydedilerek, video üzerinde hareket kabiliyetlerini meydana getirdiğini belirtiyor. Video üzerinde değişiklik yapmaya yönelik hareketler anlık olarak sisteme kaydedilip video içerisine aktarılıyor. Bu teknoloji sayesinde Bilim-kurgu temelli birçok videoda kullanılabileceği ve eğitim alanında değişik uygulamaları olabileceği düşünülüyor. Teknolojinin geliştirilmesiyle beraber isteğe göre bir filmde değişiklik meydana getirebilme imkanına kavuşabileceksiniz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat