Modern alışverişin merkezi Yıldırım olacak

Yıldırım 18 Eylül 2016 20:10
Videoyu Aç Modern alışverişin merkezi Yıldırım olacak
A
a

Yıldırım’da inşa edilecek modern pazar yerleri hem sağlıklı alışveriş imkanı sunacak hem de otopark olarak hizmet vererek trafik sorununun çözümüne katkı sağlayacak. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali: “Yıldırım'ı ideal ve yaşanabilir bir şehir yapmanın temeli insanlarımızı mutlu etmekten geçiyor” dedi.

 Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm hamlesini hayata geçirdiklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ”Bu dönüşümü sosyal donatı alanlarıyla destekleyerek, modern bir şehir oluşturacağız” dedi.Kentsel dönüşümü vatandaşların ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda şekillendiren Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerinin talepleri üzerine modern ve hijyenik Pazar yerleri oluşturuyor. Mimarsinan, Piremir ve Millet mahallelerine inşa edilecek modern kapalı pazaryerleri Yıldırım’da kalite standartlarını üst noktaya çıkaracak. 2 bin 860 metrekare alanda inşa edilecek Mimarsinan Mahallesi Kapalı Pazaryeri’nde 188 pazar tezgahı ve 34 araçlık otopark alanı yer alacak. Pazar alanı olarak hizmet verecek modern tesis, haftanın belirli günleri ise otopark olarak kullanılarak bölgenin park sıkıntısını da ortadan kaldıracak. Mevcut Pazar yerinin bulunduğu bölgede mahalle sakinlerine hizmet verecek modern tesiste ayrıca çay ocağı, zabıta güvenlik noktası, teknik birimler bulunacak.

OTOPARK PROBLEMİ
 10 bin 516 metrekare gibi büyük bir alanda yapılacak Piremir Mahallesi Pazaryeri’nde 339 pazar tezgahı ve 150 araçlık otopark alanı bulunacak. Pazar alanı olarak hizmet vermenin yanında haftanın belirli günleri ise otopark olarak kullanılacak modern pazaryeri, bölgede otopark problemleri yaşanmasının önüne geçecek. Modern yapısıyla vatandaşlara güvenli ve sağlıklı alışveriş imkanı tanıyacak tesiste ayrıca zabıta güvenlik noktası, teknik birimler, idari birimler, mescit, abdesthane ve kafeterya yer alacak. 9 bin 423 metrekare alanda yapılması planlanan Millet Mahallesi Kapalı Pazaryeri’nde 233 pazar tezgahı bulunurken 66 araçlık otopark alanı projede mevcut. Mahalle sakinlerinin hijyen içerisinde ve güvenle alışveriş yapabileceği tesiste satış birimleri, teknik birimler, idari birimler, mescit, abdesthane ve kafeterya ile hizmet verecek.
 
ŞEHRİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
                               
İlçede yapılacak Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümünü sosyal donatı alanları ile destekleyeceklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Pazar alanları en az yeşil alanlar ve spor alanları kadar önemli mekânlardır. Mahallelerimizin yapısına ve ihtiyacına göre planladığımız otoparktan yaşam alanına, sosyal ve kültürel tesislerden spor alanlarına, tarihi mirastan kültür sanata ve eğitime kadar, hayatın her alanındaki yatırımlarımız hızla devam ediyor. Yıldırım'ı ideal ve yaşanabilir bir şehir yapmanın temeli insanlarımızı mutlu etmekten geçiyor. Kentsel dönüşüm sayesinde çehresi değişecek şehrimiz, sadece konutlarıyla değil sosyal yaşam alanlarıyla da vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğuna katkı sağlayacak. Semt pazarlarımızı mahallelerimizin merkezi konumlarında yer almasını istiyoruz. Ayrıca pazarların üstünü kapatarak, daha geniş alanlarda rahat alışveriş imkanını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat