Loading...

Mollaarap seferberliği

Bursa 9 Şubat 2018 12:42
Videoyu Aç Mollaarap seferberliği
A
a

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Mollaarap Mahallesi’nde yaşanan heyelan sonrasında yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Edebali, “Mollaarap için bütün imkanlarımızı seferber ettik” dedi.

Başkan İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Belediye Meclisi şubat ayı olağan toplantısında Mollaarap Mahallesi’nde yaşanan heyelan tehlikesi sonrasında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. 15 gündür bölgede teyakkuz halinde olduklarını vurgulayan Başkan Edebali, “Bölgede heyelan riski ortaya çıktıktan sonra belediyemiz bünyesinde bir kriz merkezi oluşturarak, tüm imkânlarımızı seferber ettik. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için bütün programlarımızı askıya alarak zamanımızın tamamını buraya ayırdık” dedi.

“SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ”

Başlatılan hukuki girişimler hakkında da bilgi veren Edebali, “Ruhsatı alınan bir yerde kanuni sorumluluk tamamen müteahhite ve yapı denetim firmalarına aittir. Biz de hukuki girişimlerimizi başlattık. Bu kapsamda Bursa Başsavcılığı nezdinde müteahhit firma yetkilileri hakkında imar kirliliğine neden olma ve taksirle toprak kaymasına sebep olma suçlarından şikayetçi olduk. Konu ile ilgili hukuksal süreci yakından takip ederken, gelişen duruma göre hukuki ve cezai her türlü takibatı titizlikle uygulayacağız” ifadelerini kullandı. 

MÜTEAHHİT RUHSAT ALMAMIŞ

Yıldırım Belediyesi olarak inşaat projesinde fore kazık uygulaması bulunması ve mevzuata uygun olması sebebiyle ruhsat verildiğini, ancak çalışmaların müteahhit tarafından ruhsat alınmadan başladığının altını çizen Başkan Edebali, “Hafriyat alanının üst kısmında ve belirli bölgelerde çatlamalar meydana geliyor. Biz, bu çatlakları tespit ettikten hemen sonra çalışmaları durdurarak inşaatı mühürledik” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat