Muhtar, Mahallesinin Her Derdine Koşuyor

Türkiye 20 Mayıs 2017 10:31
Videoyu Aç Muhtar, Mahallesinin Her Derdine Koşuyor
A
a

Gaziantep'te Mahalle Muhtarı Aladdin Demir, Mahallesinin Temizliğinden, Sivri Sineklere Karşı İlaçlamaya Kadar, Her Türlü Hizmeti Kendi Eliyle Yapıyor.

Gaziantep’te Mahalle Muhtarı Aladdin Demir, mahallesinin temizliğinden, sivri sineklere karşı ilaçlamaya kadar, her türlü hizmeti kendi eliyle yapıyor.
Şahinbey Belediyesi’ne bağlı Çukur Mahallesi Muhtarı Aladdin Demir, mahallesinin her türlü hizmetine ücretsiz koşuyor. Mahallesini çok seven Muhtar, caddelerdeki çöpten tut, haşerelere karşı ilaçlamasına kadar bütün işleri ücretsiz yapıyor. Akşamları, sokak aralarındaki çöpleri toplayan Muhtar Demir, mahallesinde huzur varsa kendisinin de huzurlu olduğunu belirtti.
“Mahallemde huzur varsa ben de huzurlu olurum”
Huzurunun mahallenin huzuruna bağlı olduğunu belirten Çukur mahalle muhtarı Aladdin Demir, “Mahallemde huzur varsa benim de huzurum olur. Yaz geldi artık, börtü böceklere karşı ilaçlama yapıyorum. Bunun karşılığında her hangi bir ücret almıyorum. Yeri geldiğinde çöpü de temizliyorum. Her şeyi belediyeden beklememek gerekiyor” dedi.
“Her mahalleye böyle bir muhtar lazım”
Şahinbey ilçesi Çukur Mahalle esnafı ise her mahallenin böyle bir muhtara ihtiyacı olduğunu belirterek, “Şimdiye kadar böyle bir uygulamayı hiçbir muhtarda görmedik. Muhtarımızdan çok memnunuz. Mahalle muhtarımız her türlü işimize koşuyor. Muhtarımız ilaçlama yaparak hizmet veriyor, sular gittiğinde suyla, elektrik gittiğinde elektrikle ilgileniyor. Yeri geldiğinde çöp topluyor. Her derdimize koşuyor. Her mahalleye böyle bir muhtar lazımdır” ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat