Muhtarlar ile istişare toplantısı

Osmangazi 25 Kasım 2016 18:55
Videoyu Aç Muhtarlar ile istişare toplantısı
A
a

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, dağ bölgesi muhtarları ile istişare toplantısı yaptı.

İnkaya’daki  istişare toplantısında, köylerin mahalleye dönüşmesiyle birlikte, merkezdeki hizmetlerin tamamının köylere de götürüldüğünü söyleyen Başkan Mustafa Dündar, “Osmangazi, 136 mahallesi ve 830 bini aşan nüfusuyla Türkiye’nin en büyük 4’üncü ilçesi. Ancak, hizmet noktasında merkezde ne varsa, köylerimizde aynı hizmetleri alıyor. Geçiş süreci ile birlikte bir takım sıkıntılar yaşansa da, bunların hepsi belli bir plan  dahilinde çözülüyor. Bu noktada muhtarlarımız, bizim en büyük yardımcılarımız” dedi.

“PEK ÇOK KATKI SAĞLIYORUZ”
 Düzenli olarak gerçekleştirdikleri muhtarlarla buluşmaları, zaman zaman bölgesel olarak gerçekleştirerek, köylerin talep ve isteklerini ayrı olarak değerlendirdiklerini  söyleyen Başkan Dündar, “Bu dönem, köylerimizi birer cazibe merkezine dönüştürecek, köyden merkeze göçün durdurmak için çok ciddi projeler geliştirdik. Her köyümüze  bir meydan, spor tesisi ve çocuklarımız için parklar inşa ediyoruz. Geleneksel tarımı desteklemek adına köylerimize fidan desteği, soğuk hava deposu yapılması, kendi  ürünlerini satabilecekleri pazar yeri oluşturmak gibi pek çok katkı sağlıyoruz” dedi.

2014-2019 DÖNEM PLANI
 Muhtarların öncülüğünde yaptıkları mahalle gezilerinde, vatandaşlarla bir araya gelerek yaşanan sıkıntılara ve taleplere bire bir kulak verdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Mahallelerde günlük sıkıntıların giderilmesi için de yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda 2014-2019 dönemi planlarımızı oluşturduk.  Yapılan her hizmeti öncelikle vatandaşımız, mahallemiz, ilçemiz adına yapıyoruz. Projelerimizin uygulamaya girmesi ile birlikte, köylerimizin her biri Bursa’nın cazibe  merkezi olacak” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat