Loading...

Müthiş projeler geliyor

Bursa 17 Ocak 2018 22:37
Videoyu Aç Müthiş projeler geliyor
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 21 Ocak’ta Bursa’yı ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şehrin yeni ulaşım ve yapılaşma vizyonunu sunarak Ankara’nın desteğini isteyecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 21 Ocak’ta Bursa’yı ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şehrin ulaşım ve yapılaşma meselesini çözmek için Ankara’dan destek beklenen çok önemli projelerin olduğu dosyayı sunacak. Şehrin batısında yeni uydu şehirler oluşturmayı arzu eden Başkan Alinur Aktaş, “Bu konuda yasanın revize edilmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanımızdan destek isteyeceğim” dedi.

“YER ALTINDA OLMASI ÖNEMLİ”

‘Yıldırım metrosu’ diye tabir edilen ve şehrin güney hattında bulunan metroyu Ulaştırma Bakanlığı marifetiyle 12-13 kilometrelik bir hatta yapılması hususunda bir talepte bulunacaklarını belirten Başkan Aktaş, “Güney çevre yolundan daha önemlisi bizim mevcut metro hattının güneyinde oluşturacağımız metro hattıdır. 12-13 kilometrelik hattın tamamen yer altında olması çok önemlidir. 6,5 kilometrelik Yıldırım metro hattına ilave olarak Acemler’e kadar 6 kilometrelik bir metro hattından bahsediyoruz” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat