Loading...

Necmettin Erbakan İHL’den Erbakan programı

Bursa 19 Mart 2018 22:00
Videoyu Aç Necmettin Erbakan İHL’den Erbakan programı
A
a

Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi Erbakan’ı unutmadı. Bursa Necmettin Erbakan İl Başkanı Naim Öztürk mikrofona davet edildi. Öztürk konuşmasında; “Peygamberlerin mücadelesi neyse Erbakan Hocamız o mücadeleyi verdi” dedi.Yıldırım’da bulunan Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi düzenlediği okul içi etkinliğinde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın vefatının 7. Sene-i devriyesinde okulun konferans salonunda merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan rahmetle anıldı. Anma ve anlama programına Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bursa İl Başkanı Naim Öztürk konuşmacı olarak davet edildi. Programının açılış konuşmasını okul müdürü Abdullah Çokadar yaptı. Okunan Kur-an’ı Kerim’in ardından Erbakan Vakfı Bursa İl başkanı Naim Öztürk mikrofona davet edildi. Öztürk konuşmasında; “Peygamberlerin mücadelesi neyse Erbakan Hocamız o mücadeleyi verdi” dedi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bursa İl Başkanı Naim Öztürk şöyle devam etti: “Yeryüzü Allahın belirlemiş olduğu bir zaman diliminde var oldu. Varoluştan bu yana yeryüzü hak ve batıl taraflarının mücadelesine sahne oldu. Önceki yaşayanların hayatlarında da hak ve batıl var oldu çağımızda yaşayanlarda da var. Yeryüzünde ilk yerleşik düzen yaşamı Hz. İbrahim peygamberle başlamış. Sonra firavunların medeniyeti ve sonra bir hak, bir batıl medeniyetle günümüze dek gelinmiş. Hak merkezli medeniyet önceki dönemlerde peygamberler ile tesis edilmiş. Artık bu imkan yok, çünkü son peygamber geldi ve onun sistemi ile en mükemmel elde edilmiş oldu. Ama hak ve batıl mücadelesi devam ediyor. Batıla karşı hak her daim üstündür. Hak mağlup olmaz hakkı savunanlar mağlup olabilir ardından başka hakkı savunanlar gelir ve hak hakim kılınır. Artık başka peygamber gelmeyeceğine göre hakkın tesisi için ne yapılmalı gençler? Peygamberimizin mücadelesi verilmeli. Daha önce bu mücadeleyi veren Selahaddin Eyyubi gibi, Alparslan gibi, Abdülhamit gibi. Erbakan Hoca da aynı mücadeleyi verdi sevgili gençler. Bir sözünde ‘Ben ne yaptıysam Allah rızası için yaptım bana oy versinler diye yapmadım’ dedi. Ardından yine başka bir sözünde ‘Allah n urunu tamamlayacaktır’ diyerek hangi yolda yürüdüğünü ve bizlerin de aynı yolda yürümemizi işaret etti.”“ERBAKAN HOCA TARİHE GEÇMİŞ BİR KİMSEDİR”

Naim Öztürk Necmettin Erbakan’ın ilim adamı yönünden de bahsetti: “Sevgili gençler, dünyada kullanılan tüm bilim dallarını Müslümanlar kurmuş. Fizik-biyoloji-matematik-astronomi-sibermetrik-robot ilmi ve diğerlerini de hep Müslüman bilim adamları bulmuş. Sıfır sayısını Müslümanlar buldu. Fizik ilmini İbni Heysem 1000’li yıllarda dünyaya ve insanlığa hediye etti. Bir gün, bir ay, bir yıl dilimini Müslümanlar buldu. Batı dünyanın bir tepsinin içinde ve bir boğanın boynuzlarında olduğunu iddia ederken dünyanın yuvarlak olduğunu hem kendi ekseni hem de güneşin ekseni etrafında döndüğünü söyleyen Müslümanlardı. Dünyanın çevresini ilk Müslümanlar hesapladı, Piri Reis haritasını çizdi. Erbakan Hoca tüm öğrenim hayatında hep tam not almış ve tarihe geçmiş bir kimsedir. Üniversiteye sınavsız girme hakkı olduğu halde sınava girip Türkiye birinciliğini kazanmıştır.  Erbakan Hoca aynı zamanda dünya çapında buluşa sahip bir bilim adamıdır. Mazotlu motorların içerisindeki yanmayı formüle etmiştir. Leopar tanklarının hem mazot hem benzinle çalışabilen motorunu geliştirmiştir. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız ülkemizin aynı Selçuklu ve Osmanlıda olduğu gibi dünyaya yön veren olması için çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmaları engelleyenleri görünce tüm çalışmaların siyasetle yön verilmesinden dolayı siyasi çalışmalarıyla ülkesine ve insanlığa hizmet etmiştir. Erbakan Hocamızın isminin önüne yazabileceğimiz o kadar çok şey var ki hepsini toparlasak kitaplar dolar. Kendisine bir röportajda sorarlar, hocam bir çok özelliğiniz var, siz ne olarak anılmak isterdiniz? Erbakan Hoca ‘malıyla canıyla cihad eden bir Müslüman olarak anılmak isterdim’ cevabını verir. Bakınız onunla birlikte siyaset yapan birçok kimse var, hiç birine ‘Mücahid’ ismi verilmemiş. Bu söz sadece Erbakan Hocamıza söylenmiş ve ‘Mücahid Erbakan’ denmiştir.” “SİZ ÇOK ÖNEMLİ BİR OKULUN ÖĞRENCİLERİSİNİZ”

Erbakan Vakfı Bursa İl Başkanı Naim Öztürk konuşmasında sıkça öğrenciler ile diyalog kurdu. Öğrencilerin diyaloğa karşılık verdiği konuşmasında Öztürk: “Siz çok önemli bir okulun öğrencilerisiniz. Dünya çapında evrensel bir liderin adını taşıyan okulunuzun kıymetini bilin, aynı okulunuzun ismini taşıdığı Necmettin Erbakan Hocamız gibi büyük işlere imza atın.” İfadeleriyle Naim Öztürk konuşmasını tamamladı. Programa okuldaki tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin yanında Erbakan Vakfı yöneticileriyle gençlik kolları katılım sağladı. 
 
Kaynak : HASAN KARABULUT / ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat