Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer ismini taşıyanlarla buluştu

Bursa 20 Kasım 2016 14:03
Videoyu Aç Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa  Bozbey, Nilüfer ismini taşıyanlarla buluştu
A
a

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer ismini taşıyanlarla buluştu. Bozbey, "Adını kentimiz ile bütünleştiren sizlerin Nilüfer'i en iyi şekilde temsil ettiğinizi biliyoruz, bu anlamda bizim için farklısınız” dedi.

Nilüfer'de  oturan ve adı  Nilüfer  olan çocuk,  genç, yaşlı  toplam 200 kişi  Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey  ile bir araya geldi. Katılımcılara teşekkür eden Bozbey, artık geleneksel hale getirilen bu buluşmada yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi.  Bozbey, "Bugün  sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaklaşık 5 yıldır da bu geleneği sürdürüyor, Nilüfer isimlilerle buluşup, kentimize dair dileklerimizi, isteklerimizi de paylaşıyoruz.
“ÖNCE İNSAN' DİYORUZ  ÇÜNKÜ İNSANI ÖNCELİĞİNE ALMAYAN HİÇBİR HİZMET BAŞARIYA ULAŞAMAZ”
Nilüfer Belediyesi olarak bildiğiniz gibi insan odaklı hizmetler üreten bir kurumuz. 'Önce insan' diyoruz. Çünkü insanı önceliğine almayan hiçbir hizmet başarıya ulaşamaz. Bir kent yöneticisi olarak göreve geldiğim 1999 yılından bu yana, yani yaklaşık 18 yıldır Nilüferlilerin doğumunda, düğününde ve defininde yanlarında olmaya özen gösteriyoruz. Bu yaklaşıma uygun olarak, Nilüfer’de doğan her bebeğimize doğum  hediyeleri, Nilüfer’e taşınan her haneye hoş geldin kartı  gönderiyoruz.  Nilüfer’de yaşayan Nilüfer isimlileri de doğum günlerinde unutmuyor, mutlaka yanlarında oluyoruz" dedi. İnsana verdikleri değeri hizmetlerin bütününe yansıtmaya çalıştıklarını söyleyen Bozbey, "Bu konuda, Avrupa’da hatta dünyada dahi hiçbir belediyenin sahip olmadığı bir ödülü Türkiye’ye taşıdık.”dedi.
“YALNIZCA BUGÜN DEĞİL, HER GÜN BİZLERLE İLETİŞİMDE OLARAK KENTİMİZİ DAHA İYİYE, DAHA GÜZELE, DAHA MUTLU YARINLARA TAŞIYALIM"
Nilüfer Belediyesi, 'vatandaşa değer kattığı için' Avrupa Kalite Yönetim Vakfı’nın EFQM Mükemmellik Başarı Ödülü’ne sahip bir kurumdur. Aynı adı taşıdığınız bu kent, bugün dünyada başarılarıyla bilinen bir kenttir, Avrupa Konseyi’nin Avrupa Diploması’na sahip bir kenttir. O nedenle, sizlerden isteğim, adını taşıdığınız bu kenti gurur duyarak çevrenize anlatın. Nilüferlilerin kültür-sanatla, güzel sanatlarla, sporla, bilim ve teknolojiyle, eğitimle değişimi nasıl yönettiklerini anlatın.
Bu kentin, demokrasinin, katılımcılığın, özgürlüğün, sosyal belediyeciliğin, eşitliğin ve vicdanın kenti olduğunu anlatın. Bu kentte Atatürk ilke ve devrimlerinin izinde, bilimin ve aydınlığın ışığında, kimsenin ötekileştirilmeden nasıl bir arada olduğunu anlatın. Sizler, Nilüferler olarak, Türkiye’de ve Dünya’da örnek olan bu kentin ismini taşımakla, bir sorumluluğa da sahip oluyorsunuz. Sizlerle sohbet etmek, görüş ve önerilerinizi dinlemek benim için çok önemli. Yalnızca bugün değil, her gün bizlerle iletişimde olarak kentimizi daha iyiye, daha güzele, daha mutlu yarınlara taşıyalım" şeklinde konuştu.
Nilüfer ismini taşıyanların aileleri ile birlikte katıldığı kahvaltıda Başkan Bozbey Nilüfer isimlilere günün ansına hediyeler de verdi. Nilüfer ismini taşıdıkları için kendilerini ayrıcalıklı hissettiklerini ifade eden katılımcılar buluşma için Başkan Bozbey'e teşekkür ettiler.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat