Nilüfer Bisiklet Sporunun Merkezi Olacak

Bursa 6 Eylül 2016 14:33
Videoyu Aç Nilüfer Bisiklet Sporunun Merkezi Olacak
A
a

Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Başkanı Yalçın Ataylar, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’İ Ziyaret Etti.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ilçede bisiklet sporunu yaygınlaştıracaklarını söyledi.
Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Başkanı Yalçın Ataylar, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti. Bisikleti yaygınlaştırmak istediklerini söyleyen Başkan Mustafa Bozbey, bisiklet yollarını artırdıklarını, Bisiklet Akademisi’ni faaliyete geçirdiklerini ifade etti.
Mysia yolları üzerinde de bisiklet parkurunun olduğuna dikkat çeken Mustafa Bozbey, “Bizim yaklaşık yüz kilometrenin üzerinde yürüyüş parkurumuz var. Misi’den başlıyor ve Gölyazı’da sona eriyor. Bu yolun bisiklet kısmı var. Bu parkuru Nilüfer’e özel dağ bisikleti maraton yarışlarına dönüştürmek istiyoruz. Türkiye ve uluslararası boyutta bir organizasyonla Misi’den dağlardan ve köylerden geçerek tarihin içerisinden Gölyazı ulaşılan bir yol. Bu yol şehrin güney kısmında inanılmaz keyifli bir yol. Bisiklet sporcularını burada ağırlamak istiyoruz. Burada bu organizasyonu yaparsak beş sene içerisinde dünya çapında tanınan bir pist olabilir” şeklinde konuştu.
Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Başkanı Yalçın Ataylar da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e bisiklet sporuna verdiği katkı için teşekkür etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat