Nilüfer’de Piyano Festivali

Sanat 5 Ekim 2016 21:01
Videoyu Aç Nilüfer’de Piyano Festivali
A
a

Nilüfer, uluslararası piyano yarışması ve festivaline ev sahipliği yapacak. Piyano yarışması ve festivalinin kapanış konserini ünlü piyanist Fazıl Say verecek.

Bursa, uluslararası piyano yarışması ve festivaline ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin yanı sıra yurtdışından da çok sayıda sanatçının katılacağı festival, Nilüfer Belediyesi ile Mix Müzik & AkademiX tarafından düzenlenecek. Piyano yarışması ve festivalinin kapanış konserini ünlü piyanist Fazıl Say verecek. 10-14 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyonda genç müzisyenler kendilerini keşfetme fırsatı, müzikseverler ise dünya notalarını dinleme fırsatı bulacak.
“UMUT VERMEK ZORUNDAYIZ”
Nilüfer Belediyesi olarak nisan ayında eğlenceleri iptal ettiklerini hatırlatan Başkan Bozbey, “Etkinliklerimize Nilüfer Müzik Festivali ile tekrar başlattık. Türkiye'de yaşadığımız sıkıntılar belli. Ancak bununla birlikte hayat da devam ediyor ve insanlara umut vermek sorumluluğundayız. Biz yerel yönetimler olarak her ne olursa olsun, bu ülkede insanların barış içinde mutlu bir şekilde yaşabileceğinin umudunu vermek zorundayız. Onun için bu tür faaliyetler son derece önemlidir. Festivale 27 ülkeden birçok insan gelecek. O insanların belki ülkemizle ilgili bakışları çok farklı olabilir, ama buraya geldiklerinde çok daha olumlu düşüncelerle ayrılıp ülkelerine gidecekler” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat