Loading...

Nilüfer’e “Sağlık Parkı”

Nilüfer 17 Ekim 2017 18:14
Videoyu Aç Nilüfer’e “Sağlık Parkı”
A
a

Nilüfer Belediyesi’nin HASVAK iş birliğiyle yaptığı park hizmete girdi. Parkta engelliler de gönüllerince vakit geçirebilecek.

Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK) Bursa Şubesi iş birliğiyle yapılan “Sağlıklı Yaşam Parkı” düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine açıldı. Barış Mahallesi’nde bulunan parkın açılış töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, spor aletleri, yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanlarıyla donatılmış parklarda vatandaşların güzel vakit geçirebilmelerini istediklerini ifade etti. Nilüfer’e yeni bir park kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Bozbey, kentteki park sayısının 260’a ulaştığını söyledi.Nilüfer Belediyesi HASVAK Sağlıklı Yaşam Parkı’nın, 700 metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplam bin 470 metrekare alana sahip olduğunu belirten Bozbey, engelli ve engelsiz herkesin yararlanacağını ifade etti. 6 parkın daha yapımını sürdürdüklerini söyleyen Başkan Bozbey, bunun yanında her yıl, daha önce yapılan parkları da revize ettiklerini kaydetti.
Nilüfer’de düzenlenmiş park ve yeşil alanlar hakkında bilgi veren Başkan Bozbey şöyle konuştu:“Nilüfer’de, düzenlenmiş park alanımız 817 bin 940 metrekareye ulaştı. Kişi başına düşen düzenlenmiş park alanımız da 1,97 metrekaredir. Yine, kişi başına düşen düzenlenmiş yeşil alan 10,70 metrekare olan kentimizde, koşu yollarımız da 82 adet. Bu koşu yollarının uzunluğu da 25 bin 295 metredir. Kısaca Nilüfer, temalı parklarıyla, koşu yollarıyla, yeşil alanlarıyla örnek ve lider bir kent olmaya devam ediyor” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün eşi Ayşe Küçük, Vali Yardımcısı Ergun Güngör, protokol mensupları ve engelliler hep birlikte parkın açılışını yaptı.

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat