Nilüferli 600 Çocuk Doğada Bilim Ve Sanatla Buluştu

Bursa 27 Ağustos 2016 18:02
Videoyu Aç Nilüferli 600 Çocuk Doğada Bilim Ve Sanatla Buluştu
A
a

Nilüfer Belediyesi Tarafından Çocukların Bilim, Sanat Ve Doğayla İç İçe Bir Yaz Tatili Geçirmeleri İçin Düzenlenen Balat Doğa Ve Bilim Yaz Okulu Sona Erdi.

Nilüfer Belediyesi tarafından çocukların bilim, sanat ve doğayla iç içe bir yaz tatili geçirmeleri için düzenlenen Balat Doğa ve Bilim Yaz Okulu sona erdi.
Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Balat Doğa ve Bilim Yaz Okulu’nda 600 çocuğu ağırladı. 7-12 yaş arası çocuklara yönelik ücretsiz olarak düzenlenen Balat Doğa ve Bilim Yaz Okulu’na Nilüfer’in 20 farklı mahallesinden çocuklar katıldı. Yaz tatilini bilim, sanat ve doğayla iç içe geçiren çocuklar bir taraftan doğanın keyfini çıkarırken, diğer taraftan da bilim ve sanatı öğrendi ve yeni arkadaşlar edindi. 1 Ağustos’ta Ataevler Mahallesi’nden çocukların iştirakiyle başlayan faaliyet, İnegazi Mahallesi’nde sona erdi. Çocuklar için kampta dönüşümlü bilim atölyeleri, drama atölyesi, kukla atölyesi ve bilim söyleşileri düzenlendi. Çocuklara ayrıca Nilüfer Arama Kurtarma ekibi ile birlikte deprem tatbikatı, ilk yardım ve çadır eğitimi de verildi.
Kukla Atölyesi’nde gönüllü olarak eğitim veren Ata Yıldırım, çocukların hayal dünyalarını kukla yaparak keşfettiklerini söyledi. Kurs hocalarından Funda İnci de, “Bilim ve sanat dolu harika faaliyetler gerçekleştirdik. Eğlendik, güldük, zaman zaman enteresan sorularla da karşılaştık, ama çocuklarla harika vakit geçirdik” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat