Öğrenciler zeytinin yolculuğunu öğrendi

Bursa 27 Ekim 2016 12:05
Videoyu Aç Öğrenciler zeytinin yolculuğunu öğrendi
A
a

Marmarabirlik tesislerini ziyaret eden İznik Orhaniye İlk ve Ortaokul öğrencileri, sağlık kaynağı zeytinin, dalından sofraya uzanan yolculuğunu öğrendi.

Marmarabirlik, İznik Orhaniye İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ağırladı. Her zaman severek tükettikleri zeytini üretim yerinde görmek için Okul Müdürü İbrahim Can önderliğinde Marmarabirlik'i ziyaret eden minik öğrenciler, Entegre Tesisleri gezerek zeytin ve zeytinyağının üretim süreçleri hakkında bilgi edindi. Sağlık kaynağı zeytinin, dalından sofraya uzanan yolculuğunu öğrenen minikler, zeytin ve zeytinyağının sağlığa faydaları hakkında da bilgilendirildi.
ÖĞRENCİLERE ZEYTİNİN HANGİ AŞAMALARDAN GEÇTİĞİ ANLATILDI
Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, öğrencilere üreticilerin topladıkları zeytinin, Marmarabirlik'te hangi aşamalardan geçerek sofralara ulaştığını anlattı. Öğrencilere zeytin ikram eden Asa, "Geleceğimizin teminatı ve aynı zamanda yıllar önce mezunu olduğum okulun öğrencilerinin, zeytin ve zeytinyağına gösterdikleri ilgi bizleri de sevindirdi. Öğrencilerine, zeytin ve zeytinyağının sağlıklı beslenmedeki önemini anlatan Orhaniye İlk ve Ortaokulu öğretmenlerine de ayrıca teşekkür etmek isterim" diye konuştu. İki gün süren ziyaretlerde ilk gün ilkokul, ikinci gün ortaokul öğrencileri ağırlandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat