Loading...

Öğrencilerin organik tarım heyecanı

Eğitim 15 Temmuz 2018 12:11
Videoyu Aç Öğrencilerin organik tarım heyecanı
A
a

 Özel Teknoloji Fen Okulları, okul bahçesinde kurduğu hobi bahçesiyle yaz okulu öğrencilerini organik tarımla buluşturdu. 

Öğrencileri için hobi bahçeleri kurarak çocuklara organik gıdalar yetiştirebilecekleri ortamı sağlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Özel Teknoloji Fen Okulları Müdürü Müge Düşmez, “Çocuklarımız, gençlerimiz yedikleri bazı meyve ve sebzelerin nasıl yetiştiğini yakından takip etti. Bu bakımdan çocuklarımızın hem bunu önemsemeleri hem de yaşamaları, içselleştirmeleri için bu projeyi önemsiyoruz. Tam da bu yaşta bu öğrenilmeli. Bu bakımdan hobi bahçelerimizi önemsiyoruz. Çocuklarımızın da bu ülke için güzel şeyler yetiştirmeleri ve doğaya sahip çıkmaları açısından da bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Mart ayında başlattığımız tohumdan fidana projemizin sonuçlarını görmeleri öğrencilerimizi fazlasıyla mutlu etmiştir" diye konuştu. 
Okulun bahçesine hobi bahçesi kurulmuş olmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren öğrenciler, "Bu ağaçları dikmek bizim için çok önemli bir projeydi. Bitkiler ile birlikte olmak muhteşem bir duygu. Burada biber, kabak, patlıcan, domates, salatalık, kavun, karpuz ve çilek ekmiştik. Meyve ağaçları diktik. Şimdi kendi ektiklerimizi kendimiz topluyoruz" şeklinde konuştu. 
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat