Okulda kermes var  

Bursa 20 Mayıs 2017 12:08
Videoyu Aç Okulda kermes var  
A
a

Geçtiğimiz günlerde Ali Osman Sönmez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, okula katkı olması ve öğrencilerin sosyal faaliyetlerinin artırılması için, bir günlüğüne kermes düzenlendi.

Bazen okullar ihtiyaçlarını temin etmek amacı ile kermesler düzenler, öğrenci velileri tarafından hazırlanan ürünler  satışa sunulur. Elde edilen gelir okul ihtiyaçlarına kullanılır. Ali Osman Sönmez Anadolu İmam Hatip Lisesi de gerek öğrencilerin sosyal aktivitelerini çoğaltmak, gerekse okula katkı sağlamak için kermes düzenledi. Müzik eşliğinde süren kermeste öğrenciler, veliler ve öğretmenler iş başındaydı.
“GELENEKSELLEŞTİRMEYE CALIŞIYORUZ”
Para getirebilecek her türlü şeyin olduğu kermeste, köfte kokuları dört bir yana yayılırken, bebek eşyaları, çiğ köfte, semaver çayı gibi ürünler alıcıların ilgisini çekti. Kermesin 2.’sini düzenlediklerini anlatan Okul Müdürü Mehmet Kılıç, “Gelenekselleştirmeye çalışıyoruz. Sınıflar arasında yarışma şeklinde geçiyor. Okulumuzda hem öğrencilerimizin sosyal faaliyet yapması, hem de okul –veli iş birliğini sağlamak açısından, kermes bizim için önemli olan. Tabii ki öğretmenlerimizi biraz daha harekete geçirmekte istiyoruz. Hem okulumuza maddi kaynak sağlama açısından da güzel bir şey. Demirtaş halkına da büyük yararlar sağlıyoruz. Velilerimiz büyük ilgi gösteriyor. Ürünlerimizi faaliyetlerimizi daha yakından tanıma imkanı buluyorlar. Bu faaliyetlerimizle öğrencilerimizi hayata daha iyi hazırlıyoruz. Dışarıdaki esnafla, velilerle iletişim sağlamak için çok büyük yararlar görüyoruz bu kermeste. Daha çok sınıfların kendi stantları var. En çok para kazanan sınıfa gezi düzenliyoruz. Böylece ufak rekabetlerle de okulumuza katkıyı sağlamış oluyoruz” dedi.
 
Kaynak : FATMA DİLLİOĞLU/ ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat