Olgun Gençlik Merkezi kapılarını açtı

Nilüfer 21 Kasım 2016 17:26
Videoyu Aç Olgun Gençlik Merkezi kapılarını açtı
A
a

Nilüfer Belediyesi’nin 55 yaş ve üstü vatandaşların sosyal faaliyetlerde bulunması için Altınşehir Mahallesi’nde yaptığı Olgun Gençlik Merkezi kapılarını açtı.

Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Altınşehir Mahallesi’nde yapılan Olgun Gençlik Merkezi hizmete açıldı. Açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın ile çok sayıda vatandaş katıldı. Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin farklı sosyal mekanlarından birini daha vatandaşların hizmetine sunmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Bugün yeni bir hizmeti daha sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Olgun Gençlik Merkezi’nin Türkiye’ye örnek olacağına inanıyorum” dedi.
“5 ADET ATÖLYE BULUNMAKTADIR”
55 yaş ve üstü gruptaki vatandaşların sosyal faaliyetlerde bulunacağı, çocukları ve torunları ile birlikte kaliteli zaman geçirecekleri bir tesis oluşturmak maksadıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Mustafa Bozbey, “Yaşlı, genç her yaştan insana yönelik çalışmalar yürütürken, olgun gençlerimizle hayatlarının en güzel yıllarında yan yana duralım istedik. 55 ve üstü yaş grubundaki vatandaşlarımız verimli uğraşlarla, sosyal ve kültürel faaliyetlerle hayatın tadını çıkarsın istedik. Burada resim, müzik, seramik, ahşap boyama gibi çalışmaların yapılacağı 5 adet atölye bulunmaktadır. Aynı zamanda satranç ve tavla gibi oyunların oynanabileceği hobi odalarının da yer aldığı Olgun Gençlik Merkezi’nin vatandaşlarımızın çocuk ve torunlarıyla birlikte güzel vakit geçirebilecekleri çocuk oyun alanına da sahip olduğunun altını çizmek istiyorum. Yine bu merkezin içerisinde mescidimiz ve kitaplığımız bulunmaktadır. Konuklarımız şöminenin başında kitap ve gazetelerini okuyabilecek. Bu merkez, güzel bahçesiyle, spor aletleriyle sağlıklı yürüyüş yapabilecek refleksoloji yoluyla bütün ihtiyaçları karşılayacak. Burada konuklarımızın küçük çaplı tarım yapabileceği bir alanla da farklılığımızı ortaya koymaya çalıştık. Stres, uyum problemleri, iletişim çatışmaları gibi konularda psiko-sosyal destek hizmetlerin de sunacağız. Olgun Gençlik Merkezi’ne üye olan konuklarımız çeşitli sağlık hizmetlerinden de faydalanabilecek. Şeker, tansiyon ve kolesterol ölçümlerinin yanı sıra haftada bir gün doktor ve hemşire kontrolünde sağlık taraması yapılacak” diye bilgi verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat