Loading...

Ordu 2. Osb’Ye 5 Milyon Liralık Ödenek

Türkiye 17 Ekim 2017 18:58
Videoyu Aç Ordu 2. Osb’Ye 5 Milyon Liralık Ödenek
A
a

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi İçin Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığından 5.53 Milyon Liralık Kaynak Aktarımının Bu Hafta İtibarı İle Onaylandığı Müjdesini Verdi.

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi(OSB) için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 5 milyon 53 bin liralık kaynak aktarımının bu hafta itibariyle onaylandığını söyledi.
Milletvekili Ergün Taşçı yaptığı açıklamada, “Türkiye genelinde 2017 yatırım programına alınan 21 organize sanayi bölgesinden 3’ü olan Ünye Organize Sanayi Bölgesi, Genişletilmiş Fatsa Organize Sanayi Bölgesi ve Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili gelişmeleri anbean takip ediyoruz. Eksik olan bazı durumları konu etmek ve işin hızlandırılmasına yönelik adımlar atabilmek için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü ile yaptığımız görüşmelerde önemli bir gelişmenin olduğu haberini aldık. Bilhassa Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesindeki kamulaştırma çalışmaları kapsamında önemli miktarda bir nakdin onaylanmasını bekliyorduk. Sayın Bakanımız yapmış olduğumuz görüşmede, 5 milyon 53 bin 687 TL kamulaştırma kredisi talebinin onaylandığı bilgisini verdi. Buna göre, kamulaştırma çalışmaları kapsamında parsel malikleriyle yapılan uzlaşma görüşmeleri neticesinde anlaşmaya varılan şahıslara ödemelerinin yapılabilmesi amacıyla 63 adet parselin 129 bin 498,49 m2’lik büyüklüğündeki kısmı için ve ayrıca 766 m2 bina alanı için toplam 5 milyon 53 bin 687 TL kamulaştırma kredisi OSB Yönetimine ödenmiş oldu” dedi.
Organize sanayilerin Ordu ekonomisi ve istihdamın arttırılması için çok önemli yatırımlar olduğunu ifade eden Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, “2017 yatırım programında yer alan Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi bin 50 dönüm arazi üzerine kurulacak Ordu ekonomisine güç katacak. Şehir merkezinden 20 kilometre uzaklıktaki Karaağaç mevkiinde oluşturulacak Ordu 2. OSB en az 6 bin kişi de istihdam edilecek. Bu sanayi bölgesinin Karadeniz - Akdeniz karayolu üzerinde olması da yarı bir önem arz ediyor. Bu sayede organize sanayi bölgemiz Karadeniz - Akdeniz karayolu ticaretinin önemli bir parçası haline gelmiş olacak” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat