Loading...

Orhaneli’nin yüzü gülüyor

Orhangazi 29 Ekim 2017 20:38
Videoyu Aç Orhaneli’nin yüzü gülüyor
A
a

Orhaneli Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Orhaneli Maden İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne Ankara’dan onay geldi. Kararı gazetemize değerlendiren Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “Kararı duyduğumuzdan beri çocuklar gibi şeniz. Orhaneli’nin kaderi değişecek” dedi.

Orhaneli Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan ve MADSİAD ile ortaklaşa yürüttüğü Orhaneli Maden İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesine Ankara’dan onay geldi. Gelişmeyi gazetemize değerlendiren Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu şunları söyledi: “Kararı duyduğumuzdan beri çocuklar gibi şeniz. Orhaneli’de somurtkan kimse kalmadı, herkesin yüzü gülüyor. Biz bir hayalle başladık. Süreç başladı ve normalde bu sürecin 7 ila 9 sene arasında yürüyeceğini öğrendik. Ancak şükürler olsun ki biz bu süreci 1,5 yılda yürüterek 7 sene zaman kazandık. Akademik odalardan, her partiden siyasi görüşe, derneklerden, üniversiteye kadar herkese sorduk, kimseden itiraz almadık. Valimiz de çok destekledi.”

“ECZANE GİBİ FABRİKA”

Çevre vurgusu da yapan Tatlıoğlu, “OSB projesi dediğimiz zaman insanların aklına ocaklar geliyor. Biz o ruhsatları veremeyiz, Ankara verir. Biz, ocaklardan çıkan taşları işleyecek fabrikaları kuruyoruz. Bu fabrikaların sloganı da ‘Eczane gibi fabrika.’ Bu fabrikalardan dışa atık yok. Evsel atıkları olacak. Doğamıza asla zarar vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TARİH VERDİ

Maden OSB ile birlikte Orhaneli’nin kaderinin değişeceğini söyleyen Başkan Tatlıoğlu, “Artık gençlerimiz göçmeyecek, hayvancılığımız, tarımımız canlanacak. Türkiye ekonomisine katkıda bulunacağız. Şimdi onay yazımızı bekliyoruz. Yazımız geldikten sonra organize sanayinin yönetim kurulu kurulacak, sonra yerin kamulaştırılması gerçekleştirilecek. Tahminimizce mayıs veya haziran gibi ilk kazmayı vurmuş oluruz. Daha şimdiden 61 işyeri sahibi fabrika kurmak için bekliyor. Ben Bursa’nın bütün dinamiklerine bu proje için destek verdikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat