Osmangazi kurban bayramına hazır

Bursa 6 Eylül 2016 17:15
Videoyu Aç Osmangazi kurban bayramına hazır
A
a

Başkan Dündar, kurban pazarlığında arabuluculuk yaptı

Osmangazi Belediyesi tarafından kurulan kurban satış yerlerini dolaşarak incelemelerde bulunan Başkan Mustafa Dündar, bu yıl Emek, Yunuseli ve Veysel Karani mahallelerinde toplam 550 büyük ve küçükbaş kurban satış çadırı kurduklarını söyledi. 
Kurban Bayramına sayılı günler kala hareketlenen kurbanlık satışları, bu yıl Osmangazi’nin 3 farklı noktasında gerçekleştiriliyor. Kurban satış yerlerini gezerek incelemelerde bulunan, vatandaş ve satıcılarla sohbet edip istek ve önerilerini dinleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bu yıl Veysel Karani, Yunuseli ve Emek’te kurulan satış merkezlerinde 330’u küçükbaş toplam 550 kurban satış çadırı kurduklarını söyledi. Bunlardan Veysel Karani kurban satış noktasının bu yıl düzenlediğimiz ve ilk kez hizmet vermeye başladığını ifade eden Dündar, “Veysel Karani mahallemizdeki kurban satış yeri, kesim yeri, sosyal hizmet alanları ve diğer hizmet birimleri ile Osmangazi’de kalıcı olacak bir nokta olacak. Yunuselin ve Emek’te de satış yerlerimiz mevcut. Bu yıl Osmangazi’de açtığımız kurban satış noktalarına, Türkiye’nin dört bir yanından 45 bin küçük, 16 bin de büyük baş hayvan geldi. Vatandaşlarımızın satışla ilgili ihtiyaçlarını karşılamak için 5 farklı müdürlüğümüz koordineli bir şekilde çalışma yürütüyor. Bize iletilen eksiklikleri ve ihtiyaçları hızlı bir şekilde gideriyoruz. Şu ana kadar her hangi bir olumsuzluk söz konusu değil” dedi.
Kurban Bayramı önceci yapılan hazırlıkların dışında, Osmangazi Belediyesi olarak bayramla ilgili de hazırlıkları tamamladıklarını ifade eden Başkan Mustafa Dündar, “Osmangazi’nin 18 farklı Pazar yerini kurban kesim yeri olarak belirledik. Vatandaşlarımız, tahsis ettiğimiz Pazar yerlerinde kurbanlarını temiz ve hijyenik bir şekilde keserek kurban ibadetlerini yerine getirebilecekler. Belediye olarak vatandaşlarımızın bayram süresince bir sıkıntı yaşamaması, bayramı rahat ve huzur içerisinde geçirmesi için her türlü tedbiri alıyoruz” diye konuştu.
Başkan Dündar, ziyaret sırasında fiyatta anlaşamayan bir vatandaş ile satıcıya pazarlık konusunda aracılık ederek, el sıkışıp anlaşmasına da yardımcı oldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat