Osmangazi Okulu başarısıyla adından söz ettiriyor  

Bursa 19 Mayıs 2017 11:24
Videoyu Aç Osmangazi Okulu başarısıyla adından söz ettiriyor  
A
a

Özel Lale Bahçesi Anaokulu ile Bursa eğitimine hizmet vermeye başlayan Osmangazi Eğitim Kurumları, çağın gerektirdiği en üst donanımlarla öğrencilerine eğitim vermeye devam ediyor. Okulun hakkında bilgi almak için aldığımız randevuda Eğitim Koordinatörü Zübeyde Yeter ile söyleşi gerçekleştirdik.  

Osmangazi Eğitim Kurumları, 2008 yılında “Özel Lale Bahçesi Anaokulu” ile Bursa eğitimine hizmet vermeye başlayan okul 2009 yılında ilköğretim okulu olarak çağın ihtiyaç duyduğu nitelikli insan modelini, milli ve manevi değerleri gözeterek yetiştirebilmenin gayreti içinde bir eğitim anlayışı ile yoluna devam etmekte. Bu kısa sürede kurumun kalitesine gösterilen ilgi ve duyulan güven sayesinde büyüme kaçınılmaz oluyor. Ülke geleceğine ve Bursa gençliğine yapılan yatırımların yeni bir halkası, Özel Osmangazi İlköğretim Okulu oldu. Okulun gelecek yılların ihtiyacına cevap verecek teknolojik alt yapısı ile Nilüfer İlçesi’ndeki yeni kampüsünde Bursa’nın güçlü meşalesi olarak eğitimine devam ediyor. 640 kapasiteli okul olduklarını söyleyen Okulun Eğitim Koordinatörü Zübeyde Yeter,  “İlkokul ve ortaokul olarak bu sayıdayız. Bizler çağın gerektirdiği üst düzey donanımlara çocuklarımızın sahip olmasını istiyoruz. Eğitimi maddi ve manevi yönüyle ikiye ayırıyoruz. Bir kuş misali hem maddi kanadın hem de manevi kanadın olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu ikisi olmadığı takdirde kuş nasıl uçmakta zorlanırsa çocuğumuzun da sağlam bir şekilde bir yerlere gelmesinde zorlanacağını düşünüyoruz. Değerler Eğitimi hakkında da konuşan Yeter, Ulusal manevi değerlerle birlikte, evrensel değerlerinde gündemlerinde olduğunu da vurguladı.

Manevi ve karakter eğitimi diyebiliriz buna. Hem evrensel değerler, hem de ulusal değerler bize has eğitimin içerisine giriyor. Bunun içerinde; Kuran-ı Kerim eğitimi, Peygamber efendimizin hayatı dersi, ilmihal bilgileri pedogojik destek alarak veriliyor” dedi.

“BİZ İDDİALI OLMAK İSTİYORUZ”
 8 tane 700 puan olan öğrencilerinin kendilerini çok mutlu hissettirdiklerini anlatan Yeter, tüm öğrenci ortalaması şimdiye kadar en yüksek ortalama olduğunu belirti. Yabancı dil eğitimin de olduğunu dile getiren Yeter, “ Aramıza dışarıdan gelen arkadaşların alanında uzman eğitimcilerimizin verdiği proje temelli, yaparak, yaşayarak öğrenmeye dayanıyor. Aynı zamanda etkinliklerle süslenen bir eğitim bizim için önemli. Bu yıl yaptığımız yeniliklerden birisi de biraz daha cüretkar şekilde davranıyoruz. Toefl ölçme aracını kullandık. 1’inci sınavlarımız oldu. 2’nci sınavlarımızı da yaptık. Biz iddialı olmak istiyoruz. Toefl sadece çocukları ölçen bir sistem değil, aynı zamanda dil eğitim sistemimizi ve yol haritamızı tekrar masaya yatırtan, bize geri bildirim veren durum. Uluslararası geçerliliği kabul edilmiş bir sınav olduğu için, bize bu yıl kattığı değerlerden biri oldu” dedi.
 
 
 
Kaynak : TUĞBA NUR ŞENOL / ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat