OSMEK Branşları Artırıyor

Osmangazi 16 Ekim 2016 20:16
Videoyu Aç OSMEK Branşları Artırıyor
A
a

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’na (OSMEK) gösterilen ilgi yeni branşlarda kursların açılmasını sağladı.

Yedi yıldır faaliyet gösteren ve bu güne kadar binlerce kişinin faydalandığı OSMEK, bu yıl daha da büyüyerek 46 farklı branşta vatandaşlara hizmet verecek.
Osmangazililere iş bulma ve el emeklerini kazanca çevirme fırsatı sunan Osmangazi Meslek Edindirme Kursları, her yıl bünyesine yeni branşlar eklemeye devam ediyor. Bugün 13 kültür merkezinde kursiyerlere kapılarını açacak olan OSMEK, bu yıl yeni açılan kurslarla birlikte 46 farklı branşta faaliyet gösterecek. 14 yaşını doldurmuş ve zorunlu eğitimini tamamlamış vatandaşların ücretsiz olarak yararlanabileceği kursları başarı ile tamamlayan tüm kursiyerlere dönem sonunda, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Sertifika sahibi vatandaşlar, iş bulma imkânına kavuşacak.
“MESLEK VARSA, İŞSİZLİK OLMAZ”
OSMEK kurslarının, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olduğunu ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “İnsanların hayatında bir meslek sahibi olması çok önemli. Eğer bir kişinin mesleği varsa, onun işsizlikle ilgili sorunu da ortadan kalkmış oluyor. Bu kurslarımızla da vatandaşımıza meslek sahibi olma imkânı sunmuş oluyoruz. Dolayısıyla, bir anlamda kursiyerlerimizi iş sahibi yapmış oluyoruz da diyebilirim. Bu kursların böyle bir sosyal boyutu var. OSMEK’e gelenler illa bir meslek sahibi olmak için değil, drama, gitar, keman, ney, dekoratif ahşap süsleme, bağlama gibi, boş zamanlarını değerlendirebileceği bir sanat dalıyla ilgili eğitim alabilir. Bu kurslar, aynı zamanda kişilerin özgüveninin gelişimine de katkı sağlayan birer araç. Bizler, belediye olarak vatandaşlarımıza her türlü imkânı sunuyoruz” dedi.
AÇILACAK BRANŞLAR
OSMEK bünyesinde bu sene açılacak branşlar şöyle: Bilişim Teknolojileri, Bilgisayarlı Muhasebe, Office Programları Kullanımı, Autocad, Web Tasarım Kursu, Desinatörlük (Dijital Baskı), Modelistlik ve Stilistlik, Giyim Üretim Teknolojileri, El Sanatları, Ev Mefruşatı, İğne Oyası, Tığ Şiş Örgü, Geleneksel El Nakışları, Filografi, Takı Tasarımı, Koza Tasarım, Ebru, Çini, Hat Sanatı, Tezhip, Kaligrafi, Resim, İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Osmanlıca, Bağlama, Gitar, Keman, Ney, Tiyatro, Drama, İşaret Dili, Diksiyon, Okuma Yazma ve Suriyeliler için Okuma Yazma Kursları, Girişimcilik, Yönetici Asistanlığı, Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi, Hasta Kabul Personeli, Hasta Yaşlı Refakatçisi, Evde Yaşlı Bakımı, Evde Çocuk Bakımı, Çocuk Etkinlikleri Kursu. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat