OSMEK’te online kayıtlar başladı

Osmangazi 6 Eylül 2017 11:31
Videoyu Aç OSMEK’te online kayıtlar başladı
A
a

Osmangazi Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlediği meslek edindirme kurslarına (OSMEK) kayıtlar başladı. 

Osmangazi Belediyesi tarafından uzun yıllardır aralıksız olarak düzenlenen OSMEK kursları, bu yıl da farklı branşlarda vatandaşlara hizmet verecek. Vatandaşlara, hem mesleki eğitim, hem de sosyal aktivite sunmak amacıyla düzenlenen kurslar; Soğanlı, Akpınar, Ördekli, Emek, Seyyid Usül ve Haraçcıoğlu Kültür Merkezleri ile Altınova, Bağlarbaşı, Doburca, Namık Kemal, Pınarbaşı ve Sakarya hizmet binalarında gerçekleştirilecek. Kurslara katılacak kursiyerlere yılsonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Kursiyerler, aynı zamanda kurs süresince yaptıkları çalışmalarını yılsonunda düzenlenecek etkinlikte sergileme imkanı da bulacak.
OSMEK’te bu yıl açılacak kurslar arasında resim, bilişim teknolojileri, giyim, üretim teknolojileri, İngilizce, resim, tiyatro, drama, gitar, keman, bağlama, bilgisayarlı muhasebe, el sanatları, ev mefruşatı, iğne oyası, ebru sanatı, arapça, koza, ney, autocad, tezhip, geleneksel el nakışları, filografi, takı tasarım, diksiyon, hasta kabul, çocuk bakımı, okuma-yazma, ney, web tasarım ve almanca gibi branşlar yer alıyor.
El sanatları, enstrüman kursları, ev mefruşatı, resim, tekstil-konfeksiyon gibi kurslar, 720 saat olarak uzun soluklu kurslar olup yaklaşık 2017-2018 eğitim-öğretim yılı boyunca sürecek. Bilişim teknolojileri, filografi, bilgisayarlı muhasebe gibi kurslarda ise eğitimler, ortalama 3 ay kadar sürecek. Kurslarda görev alacak öğretmenler, Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirildi.2017-2018 dönemi OSMEK’e katılmak isteyenler internet üzerinden http://osmek.osmangazi.bel.tr adresine 30 Eylül’e kadar online başvuru yapabilirler.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat