Loading...

OTM’nin Temeli Martta Atılacak

Bursa 20 Eylül 2016 20:30
Videoyu Aç OTM’nin Temeli Martta Atılacak
A
a

Yenişehir’de otomotiv sektörüne yönelik 1 milyar 300 milyon lira harcanarak kurulacak Otomotiv Test Merkezi’nin temeli martta atılacak.

Yenişehir’de kurulacak otomotiv test merkezinin temelinin mart ayında atılacağı bildirildi. Türkiye için milli proje olarak gösterilen otomotiv test merkezinin temelinin 2017 yılı mart ayı sonlarında atılması bekleniyor. Yenişehir ilçesine kurulacak test merkezi yatırımında sona doğru geliniyor. Yetkililer, şu an kamulaştırma ve projelendirme işinin bittiğini belirterek, “Mühim olan avam projesinin hazırlanması idi. Avam projesinin ihalesi de yapıldı. Proje teslim alındı, şimdi fiili olarak bütün işler başladı. İnşallah 2017 yılının Mart ayı sonuna kadar temelini atacağız” dedi.
1 MİLYARLIK HARCAMA
4 bin 300 dönüm arazi üzerine yapılacak olan otomotiv test merkezi, bu alanda dünyanın en önde gelen yatırımlarından biri olacak. Modüler olarak yapımı gerçekleştirilecek merkezin toplam maliyeti 1 milyar 300 milyon lirayı bulurken, ilk etapta fren test merkezi devreye girecek. Diğer bölümler ise kısımlar halinde tamamlanacak.
MÜSİAD’DA KONUŞULACAK
Öte yandan, Yenişehir’de kurulacak Otomotiv Test Merkezi, MÜSİAD tarafından gerçekleştirilecek toplantıda masaya yatırılacak. MÜSİAD’ın Kültürpark içindeki merkez binasında yarın saat 19.00’da düzenlenecek toplantıda TSE Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Vedat Demir ve Otomotiv Test Merkezi Daire Başkanı Gökhan Özkök merkezin detaylarıyla ilgili geniş açıklamalarda bulunacak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat