Özel Sanko Okullarında Bir İlk Daha

Eğitim 29 Eylül 2016 09:36
Videoyu Aç Özel Sanko Okullarında Bir İlk Daha
A
a

Özel Sanko Okulları, Türkiye Genelinde Farkı Üniversitelerden Akademisyenlerle Ortak Kriterler Belirleyerek Oluşturduğu “Yetenek Belirleme Ölçeği”Ni Kullanarak, Öğrencilerinin Anasınıfı Ve Birinci Sınıftan İtibaren Spor Ve Sanat Alanında İlgi Ve Yetenekleri Doğrultusunda Farklı Branşlara Yönelmelerini Sağladı.

Özel Sanko Okulları, Türkiye genelinde farkı üniversitelerden akademisyenlerle ortak kriterler belirleyerek oluşturduğu “Yetenek Belirleme Ölçeği”ni kullanarak, öğrencilerinin anasınıfı ve birinci sınıftan itibaren spor ve sanat alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda farklı branşlara yönelmelerini sağladı.
Özel Sanko Okulları’nda spor alanında geliştirilen ölçek iki aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada öğrencilerin beceri, çabukluk, esneklik ve koordinasyon kuvvetleri ölçülüyor. İkinci aşamada ise öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda branş seçim tespiti gerçekleştiriliyor. Sanat alanında ise her branş için ayrı ayrı hazırlanan ölçekler kullanılarak öğrenciler küçük yaştan itibaren ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendiriliyor.
Özel Sanko Okulları Sosyal Etkinlikler Direktörü Bahadır Mete Horasan, tesadüfe bağlı bir eğitim anlayışını değil, kriterlere bağlı bir eğitim anlayışıyla hareket ettiklerini ifade ederek ortak kriterler doğrultusunda öğrencilerin küçük yaştan itibaren yeteneklerini keşfettiklerini ve buna uygun seçimler yapabilmelerini sağladıklarını söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat