Öztürk: "Gökkubbeyi Başınıza Yıkarız"

Bursa 7 Kasım 2016 19:12
Videoyu Aç Öztürk: "Gökkubbeyi Başınıza Yıkarız"
A
a

Erbakan Vakfı Bursa Şubesi, İsviçre'de yapılan Kıbrıs Zirvesi’nde dayatılan yeni plana ve Kıbrıs'ta yapılacak tavizlere tepkisini dile getirdi. 7 – 11 Kasım tarihlerinde İsviçre’nin Cenevre Gölü kıyısındaki Le Mirador Oteli’nde yapılan gizli Kıbrıs Zirvesinde Yunanistan ve Birleşmiş Milletler’in ortaya koyduğu yeni plan ve harita Erbakan Vakfı tarafından tepkiyle karşılandı.

Erbakan Vakfı Bursa Şubesi, İsviçre'de yapılan Kıbrıs Zirvesi’nde dayatılan yeni plana ve Kıbrıs'ta yapılacak tavizlere tepkisini dile getirdi. 7 – 11 Kasım tarihlerinde İsviçre’nin Cenevre Gölü kıyısındaki Le Mirador Oteli’nde yapılan gizli Kıbrıs Zirvesinde Yunanistan ve Birleşmiş Milletler’in ortaya koyduğu yeni plan ve harita Erbakan Vakfı tarafından tepkiyle karşılandı. Konuya ilişkin açıklama yapan Erbakan Vakfı Bursa Şube Başkanı Naim Öztürk, Kıbrıs Zirvesi adı altında yürütülen plan ve olayların Kıbrıs'ı vermek anlamına geleceğini belirterek, bu anlama gelen hiçbir plan ve çalışmayı kabul etmeyeceklerini net bir şekilde ifade etti.  Öztürk, "Kıbrıs Zirvesinde Yunanistan'ın Megali idea yayılmacı dış politikası doğrultusunda Ada’nın yeniden 1974 öncesi şartlara geri götürülmesi, 1974 Kıbrıs zaferimizin yok sayılması ve üstü örtük olarak “Enosis” in yeniden canlandırılması amaçlanmaktadır.  Kıbrıs konusunda sözde çözüme bu denli yaklaşılmasının sebepleri içerisinde Rumlara verilecek olan arazi tavizleri ön plandadır. Türkiye’nin Annan Planı’na destek vermesi, Rumların bu gibi şartlar koşma ve kabul ettirme baskılarına zemin hazırlamıştır.  Cenevre’de yapılan ve odak noktası KKTC tarafının toprak tavizinin miktarı üzerinde yoğunlaşacağı mübeyyin olan görüşmelerde nasıl bir sonuç çıkacağı da aşağı yukarı ortaya çıkmaktadır. Zirvede ayrıca adadaki Türk askeri varlığının da azaltmak veya tamamen ortadan kaldırmak üzere masaya yatırılacağı açıkça belirtilmiştir” dedi.
“KİMSENİN HADDİ DEĞİL”
 
Öztürk, “Bu görüşmelerde, Kıbrıs’ın tek devlet altında birleştirilmesi ve Türklerin azınlık pozisyonuna düşürülmesi söz konusudur. Anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda, KKTC’nin en verimli toprakları ve onlarca köyün Rumlara verilmesi, KKTC’ye %20 oranında Rum’un yerleştirilmesi, KKTC’nin toprak tavizine zorlanması, Türk Nüfus oranının %25’e inmesinin sağlanması hedeflenmektedir.  Bunların gerçekleşmesi durumunda, ortaya çıkacak olan “Birleşik Kıbrıs Federasyonu”nda Türkler, adadaki azınlık toplumu haline getirilecektir.
Kıbrıs bizim milli davamızdır. Vatan topraklarımızın masa başında geri verilmesi, binlerce şehit vererek kurduğumuz KKTC Devleti’mizin kendi elimizle ortadan kaldırılması demektir.
Böyle bir cüret, böyle taviz, böyle bir felaket hiç kimsenin haddine değildir. Bunu millet olarak kabul etmemiz asla mümkün değildir, Gökkubbeyi onların başına yıkarız" şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat