Loading...

Paletler el emeğiyle tabure oluyor

Bursa 24 Mayıs 2018 22:02
Videoyu Aç Paletler el emeğiyle tabure oluyor
A
a

İnegöl’ün Şehitler Köyü’nden olan Halil Bülün, Osmangazi Demirtaşpaşa Mahallesi’nde hobi olarak ahşaptan tabureler ve kullanılabilir küçük eşyalar yapıyor.

Evinin önünde yaptığı güzel tabureleri ve hobisini Halil Amca’ya sorduk.  Ahşapla uğraşmayı sevdiğini belirten Halil Bülün, “Babam marangozdu. Ağaç, ahşap işlerine geçmişten gelen bir merakım var. Tabure yapıp hısım akrabama, dostlarıma hediye ediyorum” dedi.

“HEDİYE ETMEYİ SEVİYORUM''

Çevreden topladığı kullanılmış ahşap paletlerden kullanılabilir eşyalar yapmayı seven ve bu paletlerden bir sanat eseri oluşturup geri dönüşüme katkı sağlayan Halil Amca, “Babam eskiden marangozdu ve ben de bu ağaç, ahşap işlerine çok meraklıydım. Ailecek Bursa’ya gelince OYAK Renault’da işe başladım. 22 sene sonra emekli oldum. Boş durmayı sevmediğim için, çeşitli yerlerde şoförlük yaptım. Bu işe emekli olduktan sonra hobi olarak başladım.  Birkaç tane yapıp köye götürdüm. Komşularımız akşamüzeri kapı önlerinde oturup sohbet ederler. Komşularıma hediye ettiğimde çok memnun oldular. Sonra diğer komşularım da yaptığım taburelerden istediler. Fırsat buldukça hem keyifli vakit geçiriyorum, hem de paletleri kullanılır gündelik eşya yapıyorum. Çevrede sürekli ahşap paletler görüyorum bu paletlerin kırılıp sobalık odun yapılmasına gönlüm razı olmuyor. Bu paletlerden kullanılabilir eşyalar yapıp köyde hısım akrabama ve dostlarıma hediye etmeyi seviyorum” diye konuştu.
Kaynak : Büşra Güney - ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat