Protokol imzaları atıldı

Eğitim 28 Ekim 2016 15:31
Videoyu Aç Protokol imzaları atıldı
A
a

Uludağ Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın 2008’de ortaklaşa hayata geçirdiği “Uluslararası İmam Hatip” projesi için kurulan ve halen 73 ülkeden gelen öğrencilere eğitim veren Bursa’daki Uluslararası Murat Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi ile eğitimde işbirliğine gidiyor.

İşbirliğine ilişkin protokol, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Türkmen tarafından imzalandı. Protokole göre iki kurum, “Uluslararası İmam Hatip Liseleri Vizyon Belgesi” çerçevesinde Uluslararası Murat Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitimin kalitesinin artırılması için çalışmalar yürütecek. Protokol uyarınca Uludağ Üniversitesi, işbirliği yapılacak alanlara yönelik ihtiyaç duyulan yeterli insan kaynağı ve mekân desteğini sağlayacak. Üniversite, ayrıca Uluslararası Murat Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin dil eğitimi, fen ve sosyal bilimler, ilahiyat alanı öncelikli olmak üzere üniversitenin kampus ve kütüphanelerinden yararlanmalarına, belirlenen derslere katılabilmelerine, üniversitenin uygun gördüğü öğretim elemanları ile irtibata geçebilmelerine, kariyer merkezlerinin hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkân sağlayıp, ihtiyaç duyulan alanlarda seminer, konferans, çalıştay, toplantılar ve hizmet içi eğitimler düzenleyecek.
73 ÜLKEDEN ÖĞRENCİ GELİYOR
Uluslararası İmam Hatip projesi, Müslüman toplumların ihtiyaç duyduğu alanlarda vasıflı insan yetiştirilmesine destek olmak, Müslüman toplumlar arasında eğitim ve kültür işbirliğini geliştirerek dünya barışına katkı sağlamak maksadıyla 2008 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı arasında imzalanan protokolle hayata geçen bir proje. Proje okulları ailesine 2016 yılında katılan Uluslararası Murat Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde halen 73 ülkeden gelen öğrenciler eğitim görüyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat