Loading...

Rekora koşuyor!

Bursa 14 Eylül 2018 08:20
Videoyu Aç Rekora koşuyor!
A
a

Tekgül Emek Fırını sahibi Yener Yıldırım ile un ve ekmek fiyatlarını değerlendirdik. Yıldırım, un fiyatlarının sürekli arttığını, bununla birlikte de ekmek fiyatlarının düşmeyeceğini söyledi.

Una gelen zamdan sonra, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, geçen hafta ekmeğe zam gelmeyeceğinden söz etmişti.Ancak fırıncılar ekonomik açıdan zorlandıkları için ekmeğe zam yaptılar. Biz de bu konuyla ilgili Tekgül Emek Fırını sahibi Yener Yıldırım’ın görüşlerini aldık. Yıldırım, un fiyatlarındaki zammın etkisinin büyük olduğunu söyleyerek, “Un fiyatları bizi çok etkiledi. 74-75 TL’ye aldığımız un bir anda 95 TL’ye çıktı. Maliyetler arttı. Ekonomik açıdan çok zorlanıyoruz” dedi.“FİYATLAR ARTIYOR”

Un fiyatlarının yanı sıra diğer birçok şeye de zam geldiğini belirten Tekgül Emek Fırını sahibi Yener Yıldırım, “Mayasına, ambalajına, poşetine kadar her şeye zam geldi. Altından kalkamıyoruz. Bu yüzden zam yapmaya mecbur kaldık. Yapmasak iş yerini kapatmamız lazım” ifadelerini kullandı. Ekmek fiyatlarının bundan sonra düşmeyeceğini söyleyen Yıldırım, son olarak şunları dile getirdi: “Ekmek fiyatları daha da artabilir. Çünkü un fiyatları durmuyor, sürekli artıyor. İnşallah bu durum düzelir.”

 
Kaynak : Büşra GÜNEY-ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat