Loading...

Dr. Fatih ERBAKAN'dan önemli açıklamalar

Röportaj8 Eylül 2016 17:18
Dr. Fatih ERBAKAN'dan önemli açıklamalar
A
a

Erbakan Vakfı Genel Başkanı 3 Eylül 2016 tarihinde Bursa'daydı. Sadece Dergimize verdiği özel röportajda Dr. Fatih ERBAKAN önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Fatih Erbakan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın bugünkü tabloyu 20 yıl öncesinden görerek halkı uyardığını hatırlattı;

‘CEMAATİN OKULUNA GİDEN SİYONİZMİN ASKERİ OLUR’

RIDVAN DERELİ

Milli Görüş’ün kurucusu 54. Hükümetin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vasiyeti ile kurulan Erbakan Vakfı’nın Yıldırım İlçe Temsilciliği’nin resmi açılışı Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın katılımı ile yapıldı. Başkan Erbakan, “Cemaatte yetişen gençlerin önemli bir kısmının maalesef siyonizme asker olarak kullanıldığına, canlı olarak şahit oluyoruz" dedi.

İncirli Caddesi üzerindeki Erbakan Vakfı Yıldırım Temsilciliği binası, düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Bursa İl Başkanı Naim Öztürk, Yıldırım İlçe Başkanı Murat Kolancı, Milli Görüş üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Genel Başkan Fatih Erbakan, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın 20 yıl önce Fetullah Gülen cemaati tarafından açılan okullara ilişkin söylediği, “Bu malum cemaatin okullarına giden genç, ilerde siyonizmin askeri olur” açıklamasını hatırlatarak, şunları söyledi; "Malum cemaatin okullarının ve dershanelerinin önünden geçmek son derece prestijliyken, malum zatın ismi 40 kere düşünülerek ağızlara alınırken, kendisine ‘Muhterem hoca efendi’ diye hitap edilirken, bu cemaatin okullarında okumak makbul görünürken, Erbakan hocamız 20 sene evvel, ‘Bu malum cemaatin okullarına giden genç ilerde siyonizmin askeri olur’ uyarısını yapıyordu. ‘Hocam Allah aşkına. Şu ülkede İslam'a bir tek siz mi hizmet edeceksiniz? Risale-i Nur’dan anlatıyorlar. Ayetlerden, hadislerden anlatıyorlar. Ne var yani bunlar da Fetullah Gülen cemaati İslam’a hizmet edemezler mi? Siz yoksa bunları kıskanıyor musunuz?’ diyorlardı. Ancak bugün Erbakan hocanın o uyarısından çok daha ileri gidildiğini gördük. Dış güçlerin bu malum cemaati maşa olarak kullandığını gördük. Yine Erbakan hocamız, ‘Domuzdan post, Amerika’dan dost olmaz’ derken kendisine bıyık altından gülenler vardı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra şahit olduğumuz olaylarda Avrupa ve Amerika’nın sahte dost olduğu ortaya çıktı."

'DIŞ GÜÇLER BU CEMAATİ MAŞA OLARAK KULLANDI'
Cemaati eleştirmesi nedeniyle Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a, "Bir tek siz mi İslam'a hizmet edeceksiniz? Yoksa siz bunları kıskanıyor musunuz?" gibi soruların yöneltildiğini anlatan Başkan Dr. Fatih Erbakan, "Aradan 15-20 sene geçtiğinde bugün, Erbakan hocamızın o uyarısından çok daha ileri gidildiğini görüyoruz. CIA’in, dünya siyonizminin ve dış güçlerin bu malum cemaati maşa olarak kullandığını ve hocamızın söylediği gibi bu cemaatte yetişen gençlerin önemli bir kısmının maalesef siyonizme asker olarak kullanıldığına, canlı olarak şahit oluyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın uyarıda bulunduğu konularda gelişmelerin yaşanmaya devam ettiğini belirten Başkan Erbakan, "15 Temmuz darbe girişiminden sonra şahit olduğumuz olaylarda Avrupa ve Amerika'nın sahte dost ve müttefik olduğu, samimiyetsiz oldukları bir kere daha ispatlandı. 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra, Amerikan yönetiminin açıklamaları ve tutumu, Amerikalı generalin açıklamasıyla adeta 'Darbe başarısız olduğu için üzüldük' diyeceklerdi" ifadelerini kullandı. Başkan Erbakan konuşmasının ardından Milli Görüş sevdalıları ile birlikte vakfın ilçe teşkilat binasının açılışını gerçekleştirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat