Loading...

Rusya Parlamentosu, Abhazya’Da Arkeoloji Çalışmalarına Destek Verecek

Türkiye 23 Şubat 2018 12:13
Videoyu Aç Rusya Parlamentosu, Abhazya’Da Arkeoloji Çalışmalarına Destek Verecek
A
a

Rus Coğrafya Derneği Ve Abhazya İyi Niyet Elçileri Tarafından Karşılıklı Atılan İmzalar Neticesinde Rusya, Abhazya’Da Ki Coğrafi Keşif Ve Arkeoloji Çalışmalarına Destek Verecek.

Rus Coğrafya Derneği ve Abhazya İyi Niyet Elçileri tarafından karşılıklı atılan imzalar neticesinde Rusya, Abhazya’da ki coğrafi keşif ve arkeoloji çalışmalarına destek verecek.
Abhazya iyi niyet elçileri adına dünya genelinde tanınan ünlü gezgin ve belgesel yönetmeni Tengiz Tarba ve Rusya Coğrafya Derneği Başkanı Nikolay Kasımov arasında atılan imza ile Abhazya ve Kafkasya’da gizli kalmış arkeolojik kalıntılar gün yüzüne çıkarılacak. Sovyetler döneminden sonra Abhazya’da büyük çaplı bir arkeolojik çalışma yapılamıyor, coğrafi keşif anlamında ise Abhazya’da ki bazı gruplar tarafından çalışmalar yapılarak kamuoyuna sunuluyordu. Atılan imza ile Abhazya genelinde özellikle arkeoloji anlamında büyük araştırmalara başlanacak. Anlaşmaya göre bu yıl ortasında arkeolojik çalışmaların başlatılması bekleniyor. Bir diğer taraftan atılan imzalar neticesinde, Rusya parlamentosu milletvekilleri tarafından parlamentoda çalışma grubunun oluşturularak bu arkeolojik ve coğrafi araştırmalara direk destek verileceği öğrenildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat