Loading...

Safran Çayında Çevre Katliamı Devam Ediyor

Asayiş 15 Şubat 2018 17:51
Videoyu Aç Safran Çayında Çevre Katliamı Devam Ediyor
A
a

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Manisalılara Kazandırdığı En Büyük Sosyal Alan Atatürk Kent Parkı’Nın İçinden Geçen Ve Kimyasal Atıkların Karışmasıyla Gündeme Gelen Safran Çayı, Aynı Kabusu Yine Yaşadı. Yağışlı Havayı Fırsat Bilen Kişi Veya Kişiler Kimyasal Atıkları Yine Dereye Bıraktı. Derede Bulunan Hayvanlardan Bir Tanesi Telef Oldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Manisalılara kazandırdığı en büyük sosyal alan Atatürk Kent Parkı’nın içinden geçen ve kimyasal atıkların karışmasıyla gündeme gelen Safran Çayı, aynı kabusu yine yaşadı. Yağışlı havayı fırsat bilen kişi veya kişiler kimyasal atıkları yine dereye bıraktı. Derede bulunan hayvanlardan bir tanesi telef oldu.
Manisa merkez Yunusemre ilçesi sınırlarında bulunan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Manisalılara kazandırılan 170 dönüm alan üzerindeki Atatürk Kent Parkı’nın içinden geçen Safran Çayı, bir kez daha kimyasal atık tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Canlı yaşamını da tehdit eden sanayi atıkları nedeniyle derenin üstü köpükle kaplandı ve bir hayvan da telef oldu. Manisa Küçük Sanayi Sitesi ya da daha üst bölgelerden geldiği tahmin edilen kimyasal atıkların özellikle ya da yağışlı havalarda dereye karıştığını belirten Atatürk Kent Parkı yetkilileri, sorunun çözümü noktasında bir şey yapılmadığını belirtti. Konuyla ilgili olarak Çebre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri sudan numune almış ve gerekli tahkikatı başlatmıştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat