Loading...

Sağlık-Der Düzce Temsilcisi Dr. Çabuk Oldu

Türkiye 14 Mart 2018 15:13
A
a
Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği’nin (Sağlık-Der) Düzce temsilciliğine Dr. Numan Çabuk getirildi.
Sağlık-Der’in Düzce şube başkanı Dr. Numan Çabuk oldu.
Çabuk, derneklerinin kuruluşundan bahsederek “Sağlık-Der 1991 yılında sağlık mensuplarının dayanışması, sağlıklı bir toplum hedefiyle Dr. Ahmet Fevzi İnceöz ve arkadaşları tarafından Ankara’da kurulmuştur. Derneğimiz Aile Hekimliği projesi ve Genel Sağlık Sigortası başta olmak üzere 1990’lı yıllarda birçok sağlık projesi üretmiştir. Kurucu Genel Başkanımız TBMM’deki çalışmalarıyla sigarasız toplum yolunda en büyük adımı atmış ve teklif ettiği kanun yasalaşmıştır. 2006 yılından beri Sağlık-Der Genel Başkanı olarak görev yapan Dr. Kasım Sezen ve halen görevdeki yönetim tarafından yurtiçinde 63 temsilcilik/şube ve yurtdışında 7 temsilcilik açılmıştır” dedi.
Çabuk, dernek çalışmaları ile ilgili olarak ise “Genel olarak, sağlık ve sosyal güvenlik politikaları oluşturmak, sağlık alanında eğitim gören öğrencilere burs, barınma ihtiyaçlarını karşılamak. Öğrencilerle ilgili projeler geliştirmek, yurt içi ve yurtdışında tıbbi yardım faaliyetlerinde bulunmak. Yurt içi ve yurt dışından sağlık mensuplarının eğitimine katkı sağlamak, bu faaliyetleri gerçekleştirmek için yurt içi ve yurt dışı şube ve temsilcilikler kurmak anlamında hedeflerimizi dört maddede topluyoruz” ifadelerinde bulundu.
Derneğin bugüne kadar gerek yurt içi gerekse de yurt dışında gerçekleştirdikleri faaliyetleri de sıralayan Çabuk şunları aktardı, “Tıp fakültesi temsilcilerinin katılımıyla her yıl yapılan Tıp divanı, toplu geziler, kamplar, piknikler, yemekli programlar, panel ve konferanslar, sempozyumlar, sağlık ve güvenlik şuraları, planlama toplantıları, kampanyalar. Derneğimiz son olarak ülkemizin sağlık alanında gerçekleştirdiği çalışma ve reformlara destek olmak amacıyla, Sağlık Bakanlığı ve Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin (SASAM) destekleriyle 14-18 Şubat 2018 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve yabancı ülke temsilcisinin katılımıyla Antalya ilinde 4. Sağlık Yönetimi Kongresini gerçekleştirmiştir. Yurtdışı acil sağlık yardımlarının ulaştırılmasında İHH, Cansuyu ve Yeryüzü Doktorları yardım dernekleriyle işbirlikleri yapılmış ve bu kuruluşlarla bazı organizasyonlar gerçekleştirilmiştir. Derneğimiz tarafından yıllık olarak Türkiye Sağlık Raporu hazırlanılarak yayımlanmaktadır. Ayrıca sağlık eğitimi alan öğrencilere yönelik Paramedikal Dergisi de derneğimiz tarafından yayınlanmaktadır.”
Sağlık-Der Düzce İl Temsilciliği olarak Sağlık-Der’in kuruluş amaçlarına ve Genel Merkezlerinin politikalarına uygun olarak Düzce’de faaliyetlerine başladıklarını aktaran Çabuk, “Kamu veya özel sektörde görev yapan veya yapacak olan tüm sağlık mensuplarına hizmet vermekte olan derneğimizin Düzce İl Temsilciliğinin açılışının hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.
Dr. Numan Çabuk başkanlığında oluşturulan Sağlık-Der Düzce Temsilciliği yönetiminde Faruk Eroğlu, Arif Şahin, Recep Altıntaş ve Dr. Serhat Bahadır Sözen yer aldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat