Loading...

Şampiyon Arabayatağı'nı kutladı

Yıldırım 22 Temmuz 2017 14:43
Videoyu Aç Şampiyon Arabayatağı'nı kutladı
A
a

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ile birlikte Arabayatağı Spor Kulübü’nün kupa törenine katıldı. 

2016-2017 sezonunda U13,U14,U15,U16, U17 ve U19 kategorilerinde Bursa’da grup şampiyonu olan Arabayatağı Spor Kulübü, U16 yaş kategorisinde ise Türkiye dördüncüsü oldu. Genel klasmanda da Türkiye’deki 9 bin 224 kulüp arasında 4. olan Arabayatağı Spor Kulübü’nün, Arabayatağı Merkez Camii Lokali’nde düzenlenen kutlama töreninde konuşan Başkan Edebali, “Arabayatağı Spor Kulübü, yürüttüğü çalışmalar ve elde ettiği başarılar ile bir spor kulübünden ziyade bir okul gibi faaliyet göstererek, Türkiye’ye örnek oluyor. En büyük gücümüz olan beşeri zenginliğimizin odak noktasındaki çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak, donanımlı bireyler olarak yetişmesi noktasında sorumluluk alan Arabayatağı Spor Kulübü yöneticilerini ve spor kulübüne her türlü desteği sağlayan mahalle sakinlerimizi kutluyorum” dedi.

Arabayatağı Spor Kulübü’nün bünyesinden çıkan bir çok futbolcunun spor yaşantılarına profesyonel liglerde devam ettiğini hatırlatan Başkan Edebali, “Biz de yerel yönetim olarak, gençlerimizi çıkmaz sokaklardan kurtarıp, onların önlerinde yeni ufuklar açan Arabayatağı Spor Kulübü’ne ve aynı gayeye hizmet eden diğer kulüplerimize bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Spor Şehri Yıldırım’ı en iyi şekilde temsil eden sporcu kardeşlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Arabayatağı Spor Kulübü’nün başarılarını ve heyecanını her zaman paylaştıklarını söyleyen Milletvekili Hüseyin Şahin de, “Arabayatağı Spor Kulübü’nün başarısı, sporcu kardeşlerimizin, kulüp yöneticilerimizin ve mahalle sakinlerimizin başarısıdır. Arabayatağı Spor Kulübü, ortak değerlerde buluşarak birlik olduğumuzda neler yapabileceğimizin delili” ifadelerini kullandı.
Kaynak : IHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat