Şampiyon Rektör Ulcay’ı ziyaret etti

Bursa 31 Ekim 2016 12:22
Videoyu Aç Şampiyon Rektör Ulcay’ı ziyaret etti
A
a

Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu olan Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi öğrencisi Said Erkam Bıyıkoğlu, Rektör Yusuf Ulcay’ı ziyaret etti.

UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bulgaristan’da düzenlenen 38. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 55 kilo 21 yaş altı kategorisinde dünya şampiyonu olan tıp fakültesi 1. Sınıf öğrencisi Said Erkam Bıyıkoğlu’nu ağırladı. Şampiyonluk maçını bizzat izlediğini ve kazanılan başarıdan dolayı büyük sevinç duyduklarını söyleyen Yusuf Ulcay, böylesine azimli ve çalışkan bir öğrencinin Uludağ Üniversitesi’nde olmasından dolayı ayrıca mutlu olduğunu vurguladı.
"PROGRAMLI VE AZİMLİ ÇALIŞMALAR SAYESİNDE"
Bilek güreşi ile lise yıllarında tanıştığını söyleyen Said Erkam Bıyıkoğlu ise, amatör olarak yürüttüğü spor hayatını, Uludağ Üniversitesi’ni kazandığı yıl profesyonele dönüştürdüğünü açıkladı. Bıyıkoğlu, “Programlı ve azimli çalışmalar sayesinde kendi kategorimde dünya şampiyonu olmayı başardım. Bundan sonraki hayalim hem tıp eğitimimi tamamlamak, hem de bilek güreşinde en iyiler arasında yer almak” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat