Loading...

Şampiyon takımın şampiyon başkanı

Bursa 21 Mayıs 2018 22:01
Videoyu Aç Şampiyon takımın şampiyon başkanı
A
a

Türkiye Ampute 1. Ligi 1. Grup şampiyonu Bursa Amputegücü Spor Kulübü Başkanı Faruk Kuzu, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

2013 yılında kurulan ancak ilk yarı sonrası düşüş nedeniyle kapalı bir kulübe dönüşen Bursa Amputegücü Spor, Türkiye Ampute 1. Ligi 1. Grubu'nda sezonun son karşılaşmasını Adana Ampute Bedensel Engelliler Spor Kulübü'nün karşısında aldığı  10-0 galibiyetle tamamlayarak Süper Lig'e çıktı. Kulübün kısa zamanda kazandığı ivmenin en büyük mimarlarından biri olan Bursa Amputegücü Spor Kulübü Başkanı ve Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Faruk Kuzu, gazetemize takımın başarı hikayesini anlattı. Kuzu, "İnsanlar çok duyarsız olduğu için birilerinin engelli sporlarına el atması lazımdı. Bu yüzden emekli olduğum halde bu işe girdim. Başladığımızdan bu yana günde 24 saat, gerekirse uyumadan bu işi yapıyoruz. Bunun sonucunda da kapalı bir kulüp olan Bursa Amputegücü Spor Kulübü’nü açtık ve bir üst lige taşıdık" dedi.  

"YÜREKLERİYLE OYNUYORLAR"

"Ben insanları evinde, hastanede buluyorum ne yapmak istediğini soruyorum ona göre belediyelerle iş birliği içerisinde hareket ederek baskete, futbola veya başka sporlara yönlendiriyorum" diyen Faruk Kuzu, "Yıldırım Ayyıldız'ın kurucusuyum. Orası da kapalı bir kulüptü ve ben açtım. Şu anda çok iyi yerlerde ben de  bununla gurur duyuyorum. Şimdi de gazi ve engellilerden kurulu ve yine kapalı olarak ele aldığım bir takımın başındayım. Ampute'yi 2013 yılında kurmuşlar sağ olsunlar, sonra çekişme içerisinde ilk yarı bitiminde kulübü kapatmışlar. Mudanya'da emekli hayatımı sürdürürken beni buldular. Ben de emekli olduğum halde bu işe girdim. Başladığımızdan bu yana günde 24 saat, gerekirse uyumadan bu işi yapıyoruz. 2014'de takımın başına ben geçtim ve takımı açtım. İlk senemizde bir golle play-off'ları kaçırdık. Daha gol sevinci yaşamamıştı sporcularımız. Uzuvlarıyla değil yürekleriyle oynayan insanlar bunlar. Bu azim ve hırsları sayesinde de kapalı bir kulüp olan Bursa Amputegücü Spor Kulübü’nü açtık ve bir üst lige taşıdık" şeklinde konuştu. 

"AMPUTE'NİN YERİ YURDU  YOK"

Başkan Kuzu, "Bedensel Engelliler Federasyonu'na bağlı olarak 1.Lig 1.Grupta oynuyorduk, grubumuzda 9 takım vardı. Bu dokuzlu grubun içerisinde kardeşlerimizle el ele verdik. Onlara hedeflerimizi anlattık onların istediklerini sorduk. Onlar da Nijerya'dan Gana'dan oyuncular istediler. Biz de dediklerini yaptık. Koskoca Bursa'da biz engellileri dışarı çıkaramıyoruz" diyerek başarı hikayesini anlattı. Kulübün kendine ait bir çalışma alanı olmadığından ve günde sadece 2 saat çalışabildiklerinden bahseden Kuzu, "Kulübümüzün yeri yok yurdu yok. Nilüfer Yerleşkesi'nde kutu kadar bir yerimiz var sadece. Ampute'ye diye yapılan tesisleri birileri kendi amaçları için kullandı. Ampute'ye sahasını vermediler. Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş geldi bu sahayı bize tesis etti ancak daha sonra bir şekilde bu saha elimizden gitti. Sadece 2 saat çalışabiliyoruz. Geri kalan zamanlarda başka kulüpler bu sahayı kullanarak maddi gelir elde ediyorlar. Benim ayağı olmayan oyuncumun sağlam ayağı da kırıldı.  Çünkü antrenman yaptığımız zemini kullanan diğer kulüpler zeminin yapısını bozdular" ifadelerini kullandı. 
 
Kaynak : Ezgi Özdaş - ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat