Sargın zeytin sezonunu açtı

İznik 15 Ekim 2016 19:23
Videoyu Aç Sargın zeytin  sezonunu açtı
A
a

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Drazali Mahallesinde zeytin sezonunu açan çiftçileri ziyaret ederek hayırlı ve bereketli kazançlar diledi.

İznik'te zeytin sezonun açılması ile birlikte birçok çiftçi mahsullerini toplamaya başladı. Bölgenin en iyi zeytinlerinin yetiştiği İznik'te ilk mahsullerin toplanmaya başlamasının ardından zeytin sezonu açıldı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da sezonun açılması ile birlikte Drazali Mahallesi'nde zeytin toplayan vatandaşlar ile bir araya geldi.
DESTEK OLUYORUZ
Kırsal kalkınmaya verdiği önemi dile getiren Başkan Sargın, zeytin sezonunun başlamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Öncelikle zeytin sezonunun tüm ilçemize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. İlçemizin ekonomisine de büyük bir girdi sağlayan zeytin halkımızın büyük bir kısmının geçim kaynağı. Bu sebeple bizlerde belediye olarak kırsal kalkınmaya ve çiftçilerimize yaptığımız yatırımlar ile destek olmaya devam ediyoruz. Birçok noktada hayata geçirdiğimiz zeytin alım merkezleri ve ürün alım merkezleri ile çiftçilerimize bir nebze de olsa destek oluyoruz.2016-2017 zeytin sezonu tüm çiftçilerimize hayırlı olsun derken, bol ve bereketli kazançlar diliyorum" dedi.
İznikli çiftçiler sezon süresince topladığı zeytinleri depolama usulüyle veya açık pazarlarda satarak değerlendiriyorlar.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat