Loading...

Sayar, Taşeron Yasasında Mağduriyete Dikkat Çekti

Ekonomi 8 Aralık 2017 11:08
Videoyu Aç Sayar, Taşeron Yasasında Mağduriyete Dikkat Çekti
A
a

Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Taşeron İşçilerin Kadroya Alınmasına İlişkin Yaptığı Açıklamada, “Taşeron Yasasında İşçilere Kadro Verilmesi Sevindirici Fakat, Firmaların Da Mağduriyet Yaşamaması Gerekir” Dedi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Taşeron yasasında işçilere kadro verilmesi sevindirici fakat, firmaların da mağduriyet yaşamaması gerekir” dedi.
Hükümetin geçtiğimiz gün açıkladığı taşeron firmalarda çalışan yaklaşık 850 bin kişinin kadroya alınacağı açıklaması büyük heyecan oluşturdu. İş insanları, bu adımın olumlu olduğunu belirterek çalışanların işten çıkarılma kaygısı yaşamadan hayatlarına devam etmesinin önemine değindi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, taşeron yasasının bir an önce geçmesini beklediklerini söyledi. Sayar, “Fakat, aracı şirketlerde çalışanların kamu bünyesine alınması süreci ile sektör temsilcilerinin verdikleri bilgilere göre 20 bin civarında şirket, bu şirketlerin sahipleri, ortakları, ofis çalışanları, aileleri; yılların birikimi olan makine ekipmanları, kredi planlamaları gibi bir çok boyutu ile etkilenme söz konusu olacaktır. Taşeron yasasında yapılacak düzenlemede çalışmanın bu boyutu gözden kaçırılmamalıdır. Firmalara kolaylıklar, destekler sağlanarak mağduriyet yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Konu ile ilgili sektör temsilcisi sivil toplum kuruluşu Diyarbakır Temizlik ve Sosyal İşverenler Derneği ile görüşerek taleplerini içeren raporu ilgili bakanlıklara iletilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bildirdik” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat