Sazcılar Grubu BTÜ’de

Bursa 1 Aralık 2016 12:52
Videoyu Aç Sazcılar Grubu BTÜ’de
A
a

Sazcılar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi İlker Sazcılar ve Ar-Ge Projeler Uzmanı Mahmut Yeşilyurt Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret etti.

 1987 yılından bu yana Bursa’da 4 ana üretim tesisinde 24 bin metrekare kapalı alanda üretime devam ettiklerini  belirten  Sazcılar Otomotiv  Yönetim Kurulu Üyesi İlker Sazcılar, “Yıllık 6 bin ton FRP üretim kapasitesine sahibiz. Firmamız  2004  yılında Otomotiv Yan Sanayi  Başarı  Belgesi ödülüne layık görüldü. Büyümenin devam etmesi için Ar-Ge kavramının ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Üniversitelerle  ortak  çalışmalar yürütmek, firma olarak bizim buradaki yeni bilgi ve verilerden yararlanmamız ve dolayısıyla kendimizi geliştirerek yola devam  etmemiz demektir” diye konuştu.

BİZİM İÇİN ONUR VERİCİ
Sanayi ile iç içe bir üniversite olduklarını vurgulayan Rektör Karademir ise, “Firmaların bize gelip birlikte çalışmayı talep etmesi bizim için onur verici. Çünkü biz sanayi sorunlarına çözüm üreten ve sektördeki tıkanıklıkları açmak için araştırmalar yapan, üreten bir üniversiteyiz. Akademisyenlerimizin yaptığı çalışmalarla sanayiciye nefes aldıracak ürünler ortaya çıkarmanın derdindeyiz. Bu anlamda inşallah faydalı oluruz” dedi.
Ziyarette Biyomühendislik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamdi Öğüt, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Deniz Uzunsoy, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ece Ünür Yılmaz ve Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Gökhan Gelen de hazır bulundu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat