Şehirler akıllanacak

Bursa 7 Kasım 2016 19:19
Videoyu Aç Şehirler akıllanacak
A
a

Şehir ve teknolojinin uyumuyla daha yaşanılabilir şehirler oluşturmak amacıyla bu yıl üçüncüsü yapılan Akıllı Belediyecilik Zirvesi, Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center'da yapıldı.

Şehir ve teknolojinin uyumuyla daha yaşanılabilir şehirler oluşturmak amacıyla bu yıl üçüncüsü yapılan Akıllı Belediyecilik Zirvesi, Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center'da yapıldı. Siber güvenlikten dijital topluma, coğrafi bilgi sistemlerinden akıllı şehir finansmanına kadar dijital belediyecilik konularında 10 farklı oturumun yapıldığı zirvenin açılış törenine Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birliğe üye belediyelerin başkan ve yöneticileri katıldı.
“ÇOK TARTIŞILDI”
Başkan Altepe, "Bizler sadece bugünün şehirlerini tasarlamıyoruz. Elbette ki bugünün ihtiyaçlarına ve beklentilerine yanıt verecek düzeyde hizmetler sunmak bizim sorumluluğumuz. Ancak şehirlerin işlevsel yönüyle birlikte estetiğini tahkim etmek de bizim vazifemiz. Bir şehrin gerçek anlamda şehir niteliği kazanması için günün dinamikleri ve konforu kadar insan ruhunu da merkezine alması gerekir. Geleceğin şehir yaşamının bugünkünden çok farklı olacağına şüphe yok. Dolayısıyla akıllı şehir konusunda da erken adım atanların kazanacağını söylemek yanlış olmaz. Akıllı şehir kavramı son yıllarda sıkça tartışıldı. Bugün biz Akıllı Belediyecilik Zirvesi'nin üçüncüsünü düzenliyoruz. Artık bu kavramın altını doldurmanın vakti geldi. Sadece son teknoloji ile bezenmiş 'akıllı şehirler' tasarlamak yeterli değil; 'akıl içeren, yaşanabilir şehirler' oluşturmak gerek" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat