Loading...

Şehit Yakınları Ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası Verildi

Türkiye 18 Ocak 2018 21:09
A
a
Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olanların yakınları ve gazilere devlet övünç madalyası törenle verildi.
Gölbaşı Vilayetler Evi’nde düzenlenen törende Gölbaşı, Şereflikoçhisar ve Bala ilçelerinde bulunan şehit yakınları ve gazilere devlet övünç madalyası ve beratları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Ankara Valisi Erkan Topaca tarafından takdim edildi. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitler için Kur’an tilaveti ve dualar okundu.
Törende konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “Bu aziz millet tarihin hiçbir döneminde işgale, saldırıya hiçbir suntaya boyun eğmemiştir. Vatanı uğruna canını feda etmekten en ufak bir çekince duymamıştır. Bunun en yakın örneğini 15 Temmuz’da millet olarak yaşadık. Şehitlerimize ve gazilerimize minnet duyuyoruz” dedi.
“Terörle mücadelede ülkemizde birçok hain planları güvenlik güçleri bertaraf etti” diyen Bakan Kaya, “Daha yakın bir zamanda Doğu Anadolu’da Güneydoğu Anadolu’da hendekler kazmak suretiyle bölge insanın adeta her türlü eğitimden, her türlü kalkınmış bölgesel düzeyden uzaklaştırmaya çalıştırlar ama o hendeklere onları gömen bizim kahraman güvenlik güçlerimiz oldu. Bu ülkede vesayet hayali kuranların artık 15 Temmuz’dan sonra bu hayalleri suya düştü. Bu millet 250 şehit verdi. Ne hayal kurarlarsa kursunlar, ne kadar farklı bölgelerden, ülkelerden, farklı güçler alıp buraya gelirlerse gelsinler bu millet canıyla, kanıyla, vatanını ve bölünmez bütünlüğünü istiklali ve istikbalini koruyacaktır. Bu tüm dünyaya göstermiş olduk. Bir karış toprağımızı kimseye vermedik vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.
Ankara Valisi Erkan Topaca ise konuşmasında, “Bu madalyaları nesiller boyu şerefle taşıyacaklardır. Yeni nesillere de en güzel şekilde aktaracaklardır. Ülkemiz bulunduğu konum, etrafındaki düşmanlar, başka ülkelerin çıkarları itibari ile sürekli çıkar çatışmasının olduğu bir konumdayız. Dolayısıyla imanı, ihlâsı vatan sevgisi güçlü bir nesile ihtiyaç var” ifadesini kullandı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, gerçekleştirdiği konuşmada şehitlik makamının önemine vurgu yaprak “Haçlı orduları hala İslam’a karşı mücadelesine devam ediyor. Terör olayları artık günümüz savaş stratejisi haline gelmiş durumda. Baktılar terör olayında ülkemizle baş edemediler, 15 Temmuz hain istila girişimini yaptılar” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Ankara Valisi Erkan Topaca tarafından 15 Temmuz’da gazi olan 44 kişi, şehit yakınlarından 3 kişi, iç güvenlik operasyonlarında 10 şehit yakını ve yine iç güvenlik gazisi bir kişiye de övünç madalyaları ve beratları verildi.
Şehit yakınları ve gazilere devlet övünç madalyası törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ankara Valisi Erkan Topaca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat