Şehitlerin isimleri parklara verilecek  

Orhangazi 9 Kasım 2016 18:55
Videoyu Aç Şehitlerin isimleri parklara verilecek  
A
a

 Orhangazi Belediyesi’nin Kasım ayı belediye meclis toplantısında, ilçeli şehitlerin isimlerinin parklara verilmesi kararlaştırıldı. Buna göre, şehitler Hüseyin Uslu ile Vedat Akdağ’ın isimleri bu parklarda yaşatılacak.

Geçtiğimiz hafta perşembe günü yapılan kasım ayı meclis toplantısının ilk oturumunda görüşülerek bazı komisyonlara havale edilen 3 maddenin ele alındığı toplantıda, Yeniköy Mahallesi Çalılık mevkiinde 1/1000 ölçekli plan revizyonu çalışmasında yapılan itirazlar İmar Komisyonu’nda görüşülerek karara bağlandı. İmar Komisyon raporu, meclis ek toplantısında oy çokluğuyla kabul edildi. Kasım ayı ilk toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen 2017 Mali Yılı Gelir Bütçesi Tarifeleri komisyonda yapılan bazı değişikliklerle birlikte meclis ikinci oturumuna sunuldu. Meclis’te 2017 Mali Yılı Gelir Bütçesi Tarifeleri, geçen yıla oranla ortalama yüzde 8’lik zamlı tarife ile kabul edildi.
İSİMLERİ YAŞAYACAK
Meclis toplantısında ayrıca Orhangazi Camikebir Mahallesi ve Tekke Mahallesi’nde iki ayrı parka Orhangazili şehitlerin isimleri verilmesi imar komisyonunda onaylanarak meclise geldi. Buna göre TOKİ 3.Etap’ta bulunan bir parka Şehit Hüseyin Uslu Parkı, Kazım Karabekir Caddesi üzerindeki bir parka ise Şehit Vedat Akdağ’ın isimlerinin verilmesi mecliste oy birliği ile kabul edildi. HABER MERKEZİ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat