Şelaleye sosyal tesis

Mustafakemalpaşa 14 Kasım 2016 19:04
Videoyu Aç Şelaleye sosyal tesis
A
a

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı'nı sosyal tesislerle donatıyor. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, bölge turizminin en değerli varlıklarından olan Suuçtu Şelalesi'ni 260 bin TL'lik bir yatırımla eksikliklerini gidereceklerini dile getirdi.

Mustafakemalpaşa'ya 18 kilometre uzaklıkta bulunan 38 metre yüksekliğindeki doğa harikası Suuçtu Şelalesi'ne sosyal tesis nitelikli hizmet birimleri yapılması için ilk adım atıldı. Mustafakemalpaşa Belediyesi'ne devredilmesinin ardından marka tescili yapılarak değeri korunan Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı için hazırlanan projenin hayata geçirilmesi amacıyla yüklenici firmayla sözleşme imzalandı. 
260 BİN LİRALIK YATIRIM
Bölgenin tüm bakımını, kontrolünü ve tesis yapıp işletebilme yetkisini aldıktan sonra Türk Patent Enstitüsü'nden marka tescilini yaptırdıklarını belirten Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, bölge turizminin en değerli varlıklarından olan Suuçtu Şelalesi'nin 260 bin TL'lik bir yatırımla eksikliklerini gidereceklerini dile getirdi. Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı'nda son yıllarda doğa turizmine yönelik bir hareketliliğin olduğunu kaydeden Başkan Kurtulan; "Suuçtu Şelalesi yalnız Bursa’nın değil, Türkiye'nin cennet yerlerinden biridir. Dört mevsim ayrı renkleri barındıran doğa manzarası, serinliği ve ormanlarıyla tam bir temiz hava deposu. Bölgenin daha çok tanınması için bugüne kadar atletizmden, bisiklet yarışlarına kadar birçok etkinlik düzenledik. Şimdi sıra projelendirmenin uygulamasına geldi. Şelale bölgesini çevre düzenlemesi ve sosyal donatılarla gözde bir turizm merkezi yapacağız. Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı'na gelenler artık burada ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Proje ile bu bölge, kır lokantasından büfelere, yaya köprülerinden otopark alanlarına kadar birçok yeniliğe kavuşacak" dedi.
DEĞERİ KORUNACAK
Gezi alanı ve piknik yeri olarak tercih edilen bölgenin yerli turistlerin yanı sıra özellikle Arap turistlerin ilgisini çektiğini dile getiren Başkan Sadi Kurtulan; "Proje kapsamında giriş kontrol ünitesi ve lavabolar yapıldı. Çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. 2 ay içerisinde bölgedeki çalışmalar tamamlanmış olarak halkın kullanımına sunulmuş olacak. Özellikle planlama alanı içerisinde herhangi bir ağaç kesimi yapılmayacak. Tabiat parkının sahip olduğu değerleri koruyacağız" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat