Loading...

Selendi’De Şiddetli Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi

Türkiye 27 Mayıs 2018 18:37
Videoyu Aç Selendi’De Şiddetli Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi
A
a

Manisa'nın Selendi İlçesinde Öğle Saatlerinde Etkili Olan Şiddetli Yağış Bazı Bölgelerde Su Taşkınlarına Neden Olurken Hayat Olumsuz Etkilendi.

Manisa’nın Selendi ilçesinde öğle saatlerinde etkili olan şiddetli yağış bazı bölgelerde su taşkınlarına neden olurken hayat olumsuz etkilendi.
Manisa’nın Selendi ilçesinde öğle saatlerinde şiddetli yağış etkili oldu. Gök gürültülü sağanak şeklinde yağan yağmur sonrası tarım arazileri zara görürken, birçok ev iş yerini su bastı. Dağlardan inen sel suları sonrası bazı araçlar da çamur içinde kaldı. Çamur içinde kalan araçlar itfaiye ekipleri ve vatandaşların yardımları ile kurtarıldı. 3 gündür aralıklarla devam eden yağış bu günde etkili oldu. Öte yandan yağış nedeniyle bazı evlerin bodrum katlarını da su bastı. Yaklaşık 2 saat yağan yağmurla dağdan inen sel suları Fatih Ortaokul yanındaki yolun çökmesine neden oldu. Selendi Belediyesi ve Manisa Su ve Kanalizasyon idaresi Selendi ekipleri araçları ve evlere anında müdahale ederken itfaiye ekipleri de olaylara müdahale ederek evlerdeki suyu tahliye etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat